Переключиться на мобильную версию

Держдеп: США не будуть створювати військову базу у Центральній Азії

США після виведення своєї бази Манас у Киргизстані не будуть створювати нову військову базу у Центральній Азії. Про це у вівторок, 21 квітня, заявив помічник держсекретаря США Річард Баучер.
Нової військової бази США у Центральній Азії не буде
Нової військової бази США у Центральній Азії не буде
image.tsn.ua
"Ми не шукаємо і не будемо шукати у Центральній Азії місць для утворення військової бази замість Манасу, - сказав він. – Подібні операції для Афганістану, які ми здійснювали через нашу авіабазу Манас, ми можемо проводити і в іншому місці", - заявив помічник держсекретаря.

При цьому він зазначив, що до виведення авіабази залишається шість місяців і "у нас ще є час для переговорів із керівництвом Киргизстану".

Нагадаємо, 6 березня парламент Киргизстану схвалив закон про денонсацію угоди із 11 країнами-учасницями антитерористичної операції в Афганістані про розміщення їхніх військових контингентів на авіабазі в аеропорту Манас.

19 лютого Жогорку Кенеш (парламент) Киргизстану більшістю голосів прийняв рішення про денонсацію угоди зі США про перебування їхніх військових контингентів на авіабазі у міжнародному аеропорту Манас у Бішкеку, а 20 лютого закон про виведення авіабази США із території країни підписав президент країни.

***

Авіабаза була відкрита в Україні у грудні 2001 року за мандатом ООН для здійснення бойових дій і гуманітарної допомоги у рамках антитерористичної операції США Незламна свобода в Афганістані.

Зараз на авіабазі у Манасі перербуває близько 1,2 тисяч військовослужбовців США та інших країн коаліції, а також військово-транспортні літаки та літаки-паливозаправники. Авіабаза, розташована на території, що прилягає до міжнародного аеропорту Манас столиці Киргизії, займає площу 224 гектарів.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь