Переключиться на мобильную версию

Молдовські опозиціонери відмовилися від громадянства Румунії заради депутатських мандатів

20 кандидатів у депутати від трьох опозиційних партій Молдови, які пройшли у парламент, вирішили відмовитися від румунського громадянства, щоб отримати депутатські мандати.
Заради депутатських мандатів молдавани відмовились від громадянства Румунії
Заради депутатських мандатів молдавани відмовились від громадянства Румунії
AP

За словами представника Ліберальної партії Коріна Фусу, це було спільним рішенням усіх кандидатів, які мають громадянство Румунії або подали документи на його одержання. У разі відмови від громадянства іншої країни вони б не отримали права стати парламентарями.

Зазначимо, сьогодні, 21 квітня, ЦВК Молдови оголосив результати перерахунку голосів на минулих парламентських виборах. Відповідно до них, комуністи отримали 60 із 101 місця, ліберальна партія - 15, ліберально-демократична - 15, альянс Наша Молдова - 11 депутатських мандатів.

Сьогодні ж президент Молдови Володимир Воронін підписав указ про створення держкомісії із виявлення причин та наслідків подій 7 квітня. Нагадаємо, тоді акції протесту у Кишиневі переросли в масові заворушення, від яких постраждали будівлі парламенту країни та резиденція глави держави.

Воронін доручив держкомісії, до складу якої увійшли депутати, міністри, представники наукових кіл, громадських організацій та ЗМІ, розробити заходи щодо попередження антиконституційних дій. Свої висновки комісія має оприлюднити до 5 травня, потім вони будуть передані на розгляд у парламент.

Як повідомлялося, чеське головування Євросоюзу стурбоване  наміром Румунії надати громадянство мільйону  молдаван.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь