Переключиться на мобильную версию

Нідерландська розвідка зауважила підвищену активність шпигунів з Росії

Нідерландська розвідувальна служба AIVD виявила в 2008 році підвищену активність шпигунських програм з Росії та Китаю.
Нідерланди проаналізували шпигунів
Нідерланди проаналізували шпигунів
blogspot.com

Як зазначається в щорічній доповіді розвідки, нідерландські громадяни є "привабливою" мішенню для іноземних розвідок, а загроза для національної безпеки країни від діяльності іноземних спецслужб названа "великою й серйозною".

Інтерес розвідок світу до Нідерландів викликаний, як зазначається в доповіді, тим, що країна є членом ЄС і НАТО, а також на її території знаходяться штаб-квартири багатьох міжнародних організацій, повідомляє AFP.

З доповіді AIVD випливає, що російських розвідників найбільше цікавить участь Нідерландів у НАТО, оборона країни, науково-технічний сектор та енергетика. Китайські спецслужби намагаються вплинути на прийняття політичних рішень владою країни.

Також стверджується, що країна є об'єктом уваги розвідок тих країн, влади яких прагнуть створити зброю масового знищення (країни не названі), оскільки в Нідерландах є сучасні технології.

У доповіді вказується, що Нідерландам також можуть загрожувати радикальні ісламісти, особливо через скандальний антимусульманський фільм Фітна, знятий ультраправим політиком Гііртом Вілдерсом.

Нагадаємо, в 2008 році представники німецьких спецслужб звинуватили Росію в шпигунстві, яке може серйозно нашкодити економіці Німеччини.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь