Переключиться на мобильную версию

Китай образився на прем'єра Японії за відвідування храму, що символізує японський мілітаризм

Китай висловив серйозну заклопотаність і незадоволення у зв'язку із недавнім відвідуванням японським прем'єр-міністром Таро Асо синтоїстського храму Ясукуні, який вважається символом японського мілітаризму.
Китай протестує проти відвідин храму Ясукуні офіційними особами Японії
Китай протестує проти відвідин храму Ясукуні офіційними особами Японії
АР

Прем'єр-міністр Японії відвідав храм Ясукуні 21 квітня. У храмі, згідно із традиційними віруваннями, "покояться душі" більше двох мільйонів солдатів і офіцерів, загиблих у різних війнах "за імператора і велику Японію".

Як йдеться в повідомленні МЗС КНР, Пекін "по дипломатичних каналах висловив Японії свою серйозну занепокоєність і невдоволення, наголосивши, що це історичне питання є дуже чутливим і будь-які помилкові дії Японії можуть мати негативні наслідки для відносин двох країн".

Китай вимагає від Японії "проявляти обережність у своїх діях і словах і знайти вирішення цієї ситуації", заявив представник китайського зовнішньополітичного відомства.

У 2006 році у зв'язку із неодноразовим, незважаючи на протести Китаю, відвідуванням колишнім прем'єром Японії Дзюн'їтіро Коїдзумі храму Ясукуні, КНР перервала китайсько-японський діалог з питань безпеки. Двосторонній діалог було відновлено лише в березні 2009 року.

У 2005 році Верховний суд Осаки визнав неконституційним відвідання прем'єр-міністром країни Дзюн'їтіро Коїдзумі храму Ясукуні.
У рішенні суду сказано, що візити меморіалу, побудованого на згадку про японських солдатів, які загинули в роки Другої світової війни, є, по перше, "офіційним" заходом, а по-друге, "релігійним актом". Таким чином, кожен раз, відправляючись у святині, Дзюн'їтіро Коїдзумі порушував прописаний у Конституції поділ держави і церкви.

***

Токійський храм Ясукуні присвячений "душам героїв, які загинули за імператора". У їхніх списках значаться і 14 головних японських військових злочинців, повішених у 1948 році за вироком Міжнародного трибуналу для Далекого Сходу.

Храм Ясукуні в багатьох країнах Азії вважають цитаделлю мілітаризму. Влада Китаю, КНДР і Республіки Корея протестує проти його відвідування японськими офіційними особами, вважаючи це спробами обілити злочини Японії в минулому столітті.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь