Переключиться на мобильную версию

В Єревані спалили прапор Туреччини: Вірмени згадують геноцид, який забрав 1,5 млн. життів

В Єревані пройшла традиційна факельна хода зі спаленням турецького прапора.
Меморіал пам'яті жертв геноциду вірмен 1915 року
Меморіал пам'яті жертв геноциду вірмен 1915 року
historic.ru

Про це повідомило 23 квітня видання Armenia Today.

Щорічна хода, організатором якої є молодіжне крило Вірменської революційної федерації Дашнакцутюн, присвячена пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії. Захід завжди розпочинається зі спалення турецького прапора.

День пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській Туреччині у п'ятницю відзначать у Вірменії, Нагорному Карабасі та вірменській діаспорі за кордоном.

Османська Туреччина в кінці XIX - початку XX століть здійснювала регулярні переслідування та гоніння вірменів. Зокрема, в 1915 році було знищено понад 1,5 млн. чоловік. Туреччина відкидає звинувачення в геноциді вірмен і вкрай болісно реагує на критику з боку Заходу з цього питання.

У Соборі Святого Григорія Просвітителя відбудеться екуменічна панахида. Цей день оголошений у Вірменії вихідним.

В Єревані у цей день пройде хода до Меморіалу пам'яті жертв геноциду вірмен 1915 року Ціцернакаберд. Його відвідають президент Вірменії Серж Саргсян, прем'єр-міністр Тигран Саркісян, члени уряду і депутати парламенту, акредитований у республіці дипломатичний корпус, представники діаспори, численні гості - політики, діячі культури та представники інтелігенції з різних країн.

Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, слідом за яким були Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, 42 штату США. Геноцид вірмен визнали також Ватикан, Європейський парламент, Всесвітня рада церков.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь