Переключиться на мобильную версию

Обаму звинуватили у невиконанні передвиборчої обіцянки визнати геноцид вірменів

Вірменська Асамблея Америки (ВАА) - авторитетна громадська організація вірменської діаспори в США зі штаб-квартирою у Вашингтоні - виступила із заявою, в якій звинуватила президента США Барака Обаму у невиконанні передвиборчої обіцянки визнати геноцид вір.
Барак Обама
Барак Обама
pictures.reuters.com

"Президент Обама мав можливість розпочати новий курс, спрямований на нормалізацію стосунків між Вірменією та Туреччиною у своєму виступі 24 квітня, визнавши геноцид вірменів, але він не виконав своєї обіцянки", - говориться в заяві Асамблеї.  

Обама у п'ятницю виступив із заявою, присвяченою Дню пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській Туреччині.

У своїй заяві американський президент жодного разу не згадав слово "геноцид", порушивши тим самим дану перед виборами обіцянку визнати геноцидом події 1915 року, говориться в документі.

В кінці 19 на початку 20 століть вірмени не раз зазнавали гоніння з боку уряду Османської імперії. Зокрема, в 1915 році було знищено більше 1,5 мільйона вірменів - мешканців Туреччини.   

Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, потім Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина, 42 штати США. Геноцид вірменів визнали також Ватикан, Європарламент та Всесвітня рада церков.

Туреччина традиційно відкидає звинувачення в масовому знищенні вірменів у роки Першої світової війни і вкрай болісно реагує на критику з боку Заходу щодо питання вірменського геноциду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь