Переключиться на мобильную версию

Влада Іраку звинуватила США у порушенні угоди із безпеки

Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі виступив з різкою критикою на адресу командування США у зв'язку з проведенням американськими військами у неділю, 26 квітня, спецоперації на сході країни.
Нурі аль-Малікі виступив з різкою критикою на адресу США
Нурі аль-Малікі виступив з різкою критикою на адресу США
АР

На думку прем'єра, ця операція, в ході якої було вбито жінку, порушила умови угоди з США про безпеку, повідомляє Associated Press.

У ході вилазки, яку проведено в шиїтському місті Ель-Кут, американські військові затримали шістьох підозрюваних у зв'язках з лідером повстанців Муктадою аль-Садрою. Незабаром після арешту в результаті втручання іракської влади усіх шістьох відпустили.

За словами аль-Малікі, військові США не погодили майбутню операцію з іракської стороною, як того вимагають умови згаданої угоди. Назвавши дії американських військ злочином, прем'єр зажадав від командування США знайти винних і видати їх для судового розгляду на території Іраку.

Водночас, американська сторона категорично заперечує той факт, що не попередила місцеву владу про майбутню акцію. Більше того, міністерством оборони Іраку вже виявлено і заарештовано двох командирів, які, за даними військових, видали американцям санкцію на проведення операції.

За даними агентства, звинувачення з боку прем'єра Іраку в порушенні угоди стали першим серйозним конфліктом між Багдадом і Вашингтоном з моменту підписання документа.

Нагадаємо, 27 листопада парламент Іраку схвалив угоду про довгострокове стратегічне партнерство зі США, що продовжує перебування американських військ у цій країні на три роки - до кінця 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь