Переключиться на мобильную версию

Таліби припинили перемир'я з владою Пакистану

Пакистанські таліби заявили, що їхня мирна угода з владою втратила сенс після відновлення військової антитерористичної операції у районі Нижній Дір.

Як заявив представник проталібських сил у цьому районі Пакистану, бойовики приведені у підвищену готовність і в будь-який момент можуть відновити бойові дії.

Влада Пакистану почала військову операцію з метою припинення спроб талібів розширити сферу свого впливу на інші прилеглі до долини річки Сват райони країни. Більшість талібів вже залишили Нижній Дір, однак частина бойовиків поки ще продовжує залишатися у районі за її межами на відстані всього 100 кілометрів від Ісламабаду.

За існуючими даними, з минулого тижня там у ході інтенсивних бойових дій знищено близько 30 бойовиків.

Поки залишається незрозумілим, чи продовжиться антитерористична армійська операція на території долини Сват - головному плацдармі талібів. Як повідомлялося, 14 квітня президент Пакистану Асіф Алі Зардарі підписав законопроект, згідно з яким у долині Сват були введені закони шаріату.

Нагадаємо, 22 квітня бойовики Талібану, які діють у долині Сват на території Пакистану, активізували свою діяльність у сусідньому регіоні Бунер, незважаючи на мирну угоду, яка підписана з Ісламабадом.

Вихід мусульманських екстремістів на цей рубіж у безпосередній близькості від пакистанської столиці стурбувала Вашингтон. Держсекретар США Хіларі Клінтон назвала таке просування талібів "просто неймовірним" і заявила, що у разі подальшого "походу на Ісламабад" ісламісти можу отримати доступ "до ключів від ядерних арсеналів Пакистану".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь