Переключиться на мобильную версию

Ходорковський і Лебедєв перебуватимуть під вартою до серпня

Голова Хамовнічного суду Москви Віктор Данилкін повідомив, що екс-глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і колишній голова МФО МЕНАТЕП Платон Лебедєв перебуватимуть під вартою до 17 серпня.
Арешт Ходорковського і Лебедєва продовжено до 17 серпня
Арешт Ходорковського і Лебедєва продовжено до 17 серпня
АР

У понеділок, 27 квітня, підсудний Лебедєв попросив встановити термін, до якого йому продовжено запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Суддя пояснив, що друга кримінальна справа Ходорковського і Лебедєва, яких звинувачують у розкраданні нафти і ухиленні від сплати податків, надійшла до суду 17 лютого. Згідно із УПК РФ, при передачі справи в суд і збереженні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою арешт автоматично продовжується на шість місяців.

Таким чином, арешт Ходорковського і Лебедєва продовжено до 17 серпня, однак прокуратура може заявити клопотання про продовження терміну утримання під вартою фігурантам справи.

У своєму клопотанні Лебедєв зазначив, що термін його арешту закінчився 2 квітня, а Ходорковського 17 березня, з цього моменту їх утримують в СІЗО Матроська тиша незаконно. Підсудний нагадав, що раніше Конституційний суд РФ ухвалив, що не можна автоматично продовжити термін утримання під вартою обвинуваченим при передачі справи до суду, а необхідно вказувати чітку дату, до якої обрано цей запобіжний захід.

Лебедєв зазначив, що Страсбурзький суд уже стягнув 10 тисяч євро на його користь за аналогічне порушення, яке було допущено в ході першого процесу. У зв'язку з цим він просив встановити дату, до якої його і Ходорковського повинні утримувати під вартою.

Нагадаємо, слухання в Хамовнічному суді Москви по другій справі Ходорковського і Лебедєва почалися 3 березня. Підсудним закидають розкрадання чужого майна із використанням службового становища у великому і особливо великому розмірах - майже у 900 мільярдів рублів. 21 квітня Ходорковський і Лебедєв, виступаючи в суді, відкинули всі пред'явлені їм у рамках другої кримінальної справи звинувачення.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь