Переключиться на мобильную версию

100 днів при владі: Обама радий, але не задоволений

Реалізація антикризового плану вже дозволила США зберегти і створити 150 тисяч робочих місць і знизити податки для працюючих сімей до 95%.
Обама: Я тішуся прогресом, але не задоволений
Обама: Я тішуся прогресом, але не задоволений
АР

Про це заявив президент США Барак Обама, відкриваючи велику прес-конференцію, що відбувається у сотий день його перебування на посаді.

У схваленому Конгресом антикризовому плані 212 мільярдів доларів передбачено на податкові субсидії для бізнесу та фізичних осіб, 267 мільярдів доларів - у вигляді прямих бюджетних вливань та 308 мільярдів доларів - у вигляді бюджетних асигнувань, призначених на модернізацію інфраструктури та наукові розробки.

За словами Обами, "запропонований мною бюджет ґрунтується на кроки, які ми зробили в останні сто днів заради відновлення економіки і повернення на шлях процвітання. Ми почали з антикризового плану, який вже дозволив зберегти і створити понад 150 тисяч робіт і забезпечив зниження податків до 95 % для працюючих сімей".

Президент також нагадав про успішний початок реалізації плану медичного страхування для 11 мільйонів американських дітей, а також програми підтримки житлового кредитування.

"Це хороший старт. Але це тільки старт. Я тішуся прогресом, але не задоволений", - зазначив, зокрема, Обама.

Він пояснив, що багато американців, як і раніше, залишаються без роботи і без житла, не вирішено багато проблем зовнішньої політики, як і раніше, стоїть проблема тероризму і розповсюдження зброї масового знищення.

"І все це означає, що ви можете чекати неослаблених, невідступних зусиль від адміністрації щодо посилення нашого процвітання і нашої безпеки - і у другі сто днів, і в треті сто днів і всі дні після", - підкреслив Обама.

Обама заявив, що йому вдається стримувати передвиборчу обіцянку - Америка почала відновлюватися.

***

За традицією оглядачі використовують перші 100 днів з моменту вступу президента США на посаду як віху, що дозволяє підвести перші підсумки і оцінити його успіхи і невдачі.

Після того, як Обама 20 січня прийняв присягу, він, зокрема:

- провів через конгрес пакет із надання допомоги американській економіці;

- віддав розпорядження про закриття центру утримання підозрюваних у тероризмі в Гуантанамо на Кубі;

- підписав графік виведення американських сил з Іраку;

 - продемонстрував готовність розпочати дипломатичний діалог з такими країнами, як Іран і Куба.

Однак, зараз перед президентом виникло нове невідкладне завдання у вигляді боротьби з розповсюдженням свинячого грипу.

Крім того, немає ознак початку виходу економіки з кризи, яка охопила Америку до того, як Обама став господарем Білого дому.

Барак Обама прийшов до влади після перемоги на виборах, на яких він набрав 53% голосів виборців.

Останнє опитування, яке проведено центром Gallup, показує, що популярність нового президента, як і раніше, тримається на рівні 65% і практично не змінилася після його інавгурації.

Водночас, згідно із даними опитувань громадської думки, після 100 днів президентства Обами його політику схвалюють в середньому 6 із 10 американців.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь