Переключиться на мобильную версию

В Індії стартував третій етап голосування на парламентських виборах

Третій етап із п'яти виборів депутатів Лок Сабхі (Народної Палати, нижньої палати індійського парламенту) стартував у четвер, 30 квітня.
Голосування відбувається на території дев'яти штатів
Голосування відбувається на території дев'яти штатів
АР

Про це повідомила виборча комісія Індії.

Поетапне голосування пов'язано з дефіцитом ресурсів: людей, виборчих урн, працівників правоохоронних органів, які забезпечуватимуть безпеку виборчого процесу.

Голосування відбувається на території дев'яти штатів: Біхара, Гуджарат, Джамма і Кашміра, Мадхья-Прадеш, Махараштра, Сіккіма, Уттар-Прадеша, Західної Бенгалії і на двох союзних територіях - у Дадрі і Нагар-Хавелі, а також у Даман і Діу, де проживають в загальній складності 144 мільйони виборців.

Основна сутичка розгорнулася між правлячою партією Індійський національний конгрес зі "світським" іміджем і правою опозиційною Індійською народною партією (Бхаратія джаната парті, БДП), яка робить ставку на голоси індусів, що представляють більше 80% населення Індії.

На 107 депутатських мандатів претендують 1,567 тисяч кандидатів, половина з яких - незалежні. У столиці штату Уттар-Прадеш місті Лакхнау на одне депутатське місце претендує 41 депутат.

Після третього етапу оберуть більше половини депутатів парламенту - 372 із 543.

***

Вибори у "найбільшій демократії в світі", як нерідко називають Індію, розбито на п'ять етапів. Перший етап відбувся 16 квітня, другий 23 квітня, третій - 30 квітня, четвертий відбудеться 7 травня, п'ятий - 13 травня. Підрахунок голосів намічено на 16 травня, а до 2 червня має завершитися формування нового складу нижньої палати індійського парламенту, якій належить обрати прем'єр-міністра країни.

Територія Індії розбита на 543 виборчі округи. Кількість виборців в Індії, населення якої складає понад 1,13 мільярда осіб, збільшилася за п'ять років з минулих виборів на 43 мільйони і досягла 714 осіб. Число виборчих дільниць зросло з 678 тисяч до 829 тисяч.

Округи сильно розрізняються за кількістю виборців. Найбільший - Уннао в центральному штаті Мадхья-Прадеш, де зареєстровано 1,897 мільйонів виборців, а найменший - на островах Лакшадвіп (44 тисячі).

Голосування буде проводитися за допомогою електронних виборчих урн, як і на виборах у 2004 році. Всього підготовлено понад 1,3 мільйона цих апаратів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь