Переключиться на мобильную версию

Папа Римський перепросив канадських індіанців

Папа Римський Бенедикт XVI під час зустрічі з вождем канадської Асамблеї Перших націй попросив пробачення за участь католицької церкви в насильницькій асиміляції дітей-індіанців у Канаді.
Бенедикт XVI перепросив індіанців
Бенедикт XVI перепросив індіанців
АР

"Від себе особисто і від церкви прошу вибачення за те, що було", цитує Папу Римського AFP. Мова йде про спеціальні інтернати, в які з 1870-х до 1970-х років насильно відправляли канадських індіанців у віці 7-15 років (причому з 1920 року проходження курсу в інтернаті було загальнообов'язковим для всіх індіанців). Повністю систему інтернатів ліквідували лише в 1998 році. Даними навчальними закладами, як правило, керували представники християнської церкви.

В інтернатах дітям забороняли говорити на рідних говірках і сповідувати місцеві релігії, їх фізично карали і примушували до важкої праці. Іноді учні ставали об'єктами сексуального насильства з боку вчителів. Рівень смертності юних індіанців, які вступили в школу, в деякі роки сягав 60 відсотків.

У 1996 році урядова комісія з’ясувала, що система інтернатів завдала непоправної шкоди багатьом поколінням корінного населення і їх культурі. За підрахунками влади, навчання в цих школах пройшли близько 150 тисяч чоловік. Для організації компенсаційних виплат колишнім вихованцям було організовано фонд в обсязі, еквівалентному 1,9 мільярда доларів США.

Нагадаємо, в червні минулого року прем'єр-міністр Канади офіційно перепросив канадських індіанців, які постраждали від системи шкіл-інтернатів для корінного населення, яка діяла в країні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь