Переключиться на мобильную версию

США не готові до скорочення ядерного потенціалу

Вашингтон готовий на скорочення не тільки ядерних боєзарядів, але й їх носіїв, однак не погоджується враховувати в новому договорі про скорочення наступальних озброєнь ядерні боєголовки, які розміщено на складах.
США не готові до скорочення ядерного потенціалу
США не готові до скорочення ядерного потенціалу
carnegie.ru

Як сказала заступник держсекретаря США Роуз Геттемюллер, "в президентських інструкціях, які отримано після зустрічі в Лондоні, ясно міститься вказівка про те, що переговори повинні бути зосередженими на стратегічних наступальних озброєннях, а це передбачає носії та боєголовки".

Водночас, вона підкреслила, що в даний час США не готові скорочувати боєголовки, які знято з носіїв та розміщено на складах.

"Це нова фаза і новий підхід до скорочення стратегічних озброєнь. Думаю, ми повинні залишити можливість його розгляду на майбутнє", - сказала Геттемюллер, головний переговірник із РФ за новим договором про СНО.

Вона пояснила, що в даний час у США відбувається оцінка ядерного потенціалу. "Надзвичайно важливо завершити цю оцінку до того, як США почнуть великі скорочення озброєнь", - зазначила Геттемюллер.

За її словами, у новому договорі "будуть додаткові скорочення нижче рівня 1700 одиниць, що встановлено договором про скорочення наступальних потенціалів".

"Але великі скорочення повинні почекати завершення оцінки ядерного потенціалу, яке проведено США", - сказала американський дипломат.

Нагадаємо, перший раунд переговорів делегацій Росії та США в повному форматі із укладання Договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО) відбудеться з 18 по 20 травня у Москві.

Договір СНО було підписано президентами СРСР і США в 1991 році. Він зобов'язував Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили із 10 тисяч боєголовок у кожної зі сторін до 6 тисяч. Термін дії Договору закінчується 5 грудня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь