Переключиться на мобильную версию

Лукашенко і Воронін не приїдуть на саміт ЄС в Прагу

Президенти Білорусі та Молдови Олександр Лукашенко і Володимир Воронін не братимуть участі у саміті Євросоюзу Східне партнерство, який відбудеться у Празі 7 травня.
Лукашенко і Воронін не братимуть участі у саміті ЄС
Лукашенко і Воронін не братимуть участі у саміті ЄС
АР

Про це повідомляють у вівторок, 5 травня, чеські ЗМІ із посиланням на джерело в МЗС Чехії, яка головує в ЄС. На саміті Білорусь представлятиме віце-прем'єр Володимир Семашко, Молдову - віце-прем'єр Андрій Стратан.

Як зазначають чеські політологи, той факт, що дану інформацію підтвердило джерело в МЗС Чехії, свідчить про те, що список гостей закрито остаточно і можна майже зі 100-відсотковою впевненістю сказати, що Лукашенко і Воронін в Прагу 7 травня не приїдуть.

Програма Східне партнерство націлена на зближення ЄС з Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдовою, Білоруссю та Україною.

Програмою передбачається виділення "шістці" до 2013 року 600 мільйонів євро, які призначено на зміцнення державних інститутів, контролю кордонів та надання допомоги малим компаніям.

Проект Східне партнерство не передбачає можливості членства в ЄС, але припускає політичне та економічне зближення з цією регіональною організацією, включаючи полегшення візового режиму та співробітництво у сфері енергетики.

Як очікується, глави Вірменії, України, Азербайджану та Грузії особисто прибудуть в Прагу. Не виключено, що на саміті ЄС в чеській столиці з'явиться і прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, 17 квітня президент Білорусі отримав запрошення від голови МЗС Чехії на саміт програми Східне партнерство. Однак того ж дня президент Вацлав Клаус заявив, що він не подасть руки президентові Білорусі Олександру Лукашенку і не запросить його в Празький Град, якщо той зважиться приїхати в Прагу.

Візит Лукашенка в країни ЄС став можливим зовсім недавно - лише в минулому році Європа виключила його зі списків осіб, які не допускаються до в'їзду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь