Переключиться на мобильную версию

Бунт був скерований на зрив навчань НАТО - міністр оборони Грузії

Міністр оборони Грузії Давид Сіхарулідзе заявив, що окремий бронетанковий батальйон у Мухровані поблизу Тбілісі заявив про непокору владі для того, щоб зірвати спільні навчання НАТО та Грузії.
"Бунт був націлений на зрив навчань НАТО", - сказав Сіхарулідзе по телефону громадському телебаченню Грузії. Він також заявив, що нині затримані дві людини, які брали участь у заколоті. За даними грузинських ЗМІ, їх вивезли із території Мухрованської військової бази на автобусах.

Водночас, перший заступник голови грузинського парламенту Михайло Мачаваріані заявив, що поки що затримано лише декого із організаторів акції непокори.

"Так званий заколот ліквідовано, затримано осіб, які організовували цей заколот, деякі поки що переховуються, проте їх обов'язково буде заарештовано", - сказав Мачаваріані в ефірі радіостанції Ехо Москви.

Нагадаємо, сьогодні, 5 травня, МВС Грузії оголосило про розкриття спроби військового перевороту та арешт декількох вищих офіцерів Міноборони країни. Незабаром після цього військовослужбовці бронетанкового батальйону ЗС Грузії, розквартированого у містечку Мухровані, вчинили бунт. При цьому вони заявили, що не збираються вдаватися до агресивних дій.

Командир батальйону віце-полковник Мамука Горгішвілі пояснив дії батальйону тим, що військові "не в силі більше терпіти" внутріполітичної ситуації, що склалася у країні, і виступають за проведення діалогу між владою та опозицією.

Незабаром Михайло Саакашвілі оголосив про введення режиму надзвичайного стану у всіх військових частинах країни через спроби військового перевороту. При цьому президент Грузії заявив, що події були спровоковані Росією.

Після того, як Саакашвілі провів переговори зі заколотниками, бунт на військовій базі було припинено, а заколотникам пообіцяли не надто суворе покарання.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь