Переключиться на мобильную версию

США закликали всі країни підписати Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

США закликають Індію, Пакистан, Ізраїль та Північну Корею приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
США закликали відмовитися від ядерної зброї
США закликали відмовитися від ядерної зброї
gazeta.ru

Приєднання всіх країн до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї залишається головним завданням Вашингтона, заявила помічник держсекретаря США Роуз Готтемюллер на сесії підготовчого комітету Конференції за дією договору, яка відбудеться в Нью-Йорку в травні наступного року.

У 2005 році учасникам попередньої міжнародної конференції на цю тему не вдалося досягти угоди. На даний момент учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї є 189 країн.

Нагадаємо, раніше в лютому Росія запропонувала заборонити розміщення стратегічних наступальних озброєнь за межами національних територій.

***

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (підписано у 1968 році) вважається одним із найбільш важливих документів, які стосуються питань безпеки.

За умовами угоди, країни, що не володіють ядерною зброєю, зобов'язуються не вдаватися до спроб отримати її, а ядерні держави - поступово від неї відмовитися.

Де-юре статус ядерних держав мають США, Росія, КНР, Франція та Великобританія. Однак де-факто до цього клубу відносять ще Пакистан, Ізраїль та Індію. За оцінками різних експертів, ядерної зброї на даний момент вистачить для того, щоб знищити Землю кілька разів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь