Переключиться на мобильную версию

Китай знову звинуватив кораблі ВМС США у вторгненні в свою економічну зону

Китай знову звинувачує США у порушенні норм міжнародного права та втручанні у виняткову економічну зону КНР кораблів ВМС США.

"Реальна ситуація полягає в тому, що судно ВМС США, порушуючи норми міжнародного права та відповідні положення китайського законодавства, без дозволу китайської сторони знаходилося у виключній економічній зоні Китаю в Жовтому морі", - заявив у середу, 6 травня, офіційний представник МЗС КНР.

У зв'язку з інцидентом Пекін вже звернувся до Вашингтону з проханням вжити ефективних заходів для запобігання повторення схожих випадків, повідомляє МЗС КНР.

Раніше представник міністерства оборони США заявив, що в міжнародних водах Жовтого моря китайські риболовецькі судна перешкоджали роботі корабля американських ВМС Перемога, що веде моніторинг ситуації в регіоні. За даними американської сторони, судно знаходилося в 170 милях (274 кілометрах) від китайського узбережжя.

Нагадаємо, у березні американське судно Impeccable оточили кілька невеликих китайських суден, члени екіпажів яких зажадали від американських моряків покинути район проведення досліджень.

У відповідь Пентагон виступив із заявою, у якій йшлося, що китайські моряки порушили міжнародне законодавство, здійснивши в нейтральних водах небезпечні маневри поблизу від американського військового корабля.

У свою чергу Китай звинуватив ВМС США у вторгненні американського корабля у виняткову економічну зону КНР і порушенні міжнародного законодавства.

Між тим 11 квітня агентство Associated Press з посиланням на представника Пентагону, який побажав залишитися неназваним, повідомило, що Impeccable стежило за китайськими підводними човнами. Офіційна місія Impeccable полягала в дослідженні морського дна.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь