Переключиться на мобильную версию

Фотогалерея: Нью-Йорк відзначив 10-ту річницю терактів

У неділю, 11 вересня, світ відзначив 10-ту річницю масштабних терактів у США. Головна меморіальна церемонія відбулася у Нью-Йорку на місці зруйнованих хмарочосів Всесвітнього торгового центру.
На відкриття меморіалу були запрошені родичі жертв терактів
На відкриття меморіалу були запрошені родичі жертв терактів
АР

Цього дня тут було відкрито національний меморіал 11 вересня, який почали споруджувати у 2006 році. Він розташований на рівні Ground Zero (нижче рівня землі) на площі близько 60 тис. кв. метрів і складається з двох квадратів з шириною сторони 60 м, по внутрішніх стінках яких стікає вода.

По краях квадратів, що символізують зруйновані вежі-близнюки, проходить чавунна плита, на якій вибиті імена 2977 жертв терактів 2001 року, а також шістьох загиблих після нападу на вежу ВТЦ у 1993 році.

Церемонія, що тривала понад чотири години, була закритою – на неї були запрошені лише родичі жертв терактів і політики. Рідні загиблих по двоє виходили до мікрофонів і по черзі зачитували низку імен загиблих, у кінці згадуючи свого родича і висловлюючи певні побажання. Цю місію без сліз вдалося виконати далеко не всім.

Зачитування імен переривалося кількома хвилинами мовчання – вони відбувалися саме у ті моменти, коли 10 років тому літаки здійснювали напади на вежі та Пентагон, – перша о 8:46, коли літак врізався у північну башту ВТЦ.

  Нью-Йорк відзначив 10-ту річницю терактів

З політиків на церемонії були присутні президент США Барак Обама, який зачитав уривок з Біблії, мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, екс-президент США Джордж Буш-молодший та інші. Меморіальний захід завершився грою горністів поліції й пожежної охорони Нью-Йорка.

Цього дня відбулися і численні поминальні служби у церквах США різних конфесій, які відвідали близько 120 млн осіб. Головна паніхіда Нью-Йорка була проведена у католицькому соборі Святого Патрика.

А ввечері небо над південною частиною Манхеттена осяяли два потужні промені світла, які нагадують про зруйновані вежі-близнюки. Ці "вогні пам’яті", які видно з відстані понад 100 км, засвічують у кожну річницю терактів 11 вересня. Масштабні промені створюються за допомогою 88 прожекторів, які встановлені у формі двох квадратів на даху однієї з будівель.

Меморіальні заходи у Нью-Йорку відбувалися за надзвичайно посилених заходів безпеки. Напередодні пройшла інформація, що в річницю нападів готується черговий теракт – начебто двоє чи троє осіб планували задіяти вибухівку в автомобілі.

Репортаж з відзначення трагічного ювілею у Нью-Йорку дивіться у новій фотогалереї Новинаря.  

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь