Переключиться на мобильную версию

Медведєв: Кемерон був би дуже гарним агентом КДБ

Під час візиту до Москви прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон провів зустрічі з президентом РФ Дмитром Медведєвим і прем’єром Володимиром Путіним.
Медведєв: Кемерон був би дуже гарним агентом КДБ
Медведєв: Кемерон був би дуже гарним агентом КДБ
АР

В ході прес-конференції за підсумками першого за шість років візиту прем’єра Великобританії до Москви британський журналіст попросив його прокоментувати інформацію про те, що у 1985 році КДБ намагався залучити Кемерона до роботи, поцікавившись також, чи зміг би він стати хорошим агентом радянської спецслужби.

"Ні", - відповів Кемерон.

Відповідаючи на те ж запитання, президент РФ передбачив, що прем’єр-міністр Великобританії був би хорошим агентом КДБ, але, у такому разі, він би не став прем’єром країни.

"Я впевнений, що Девід (Кемерон) був би дуже хорошим агентом, але у цьому випадку він ніколи б не став прем’єр-міністром Великобританії", - сказав він.

Медведєв також заявив, що в Росії і Великобританії більше спільного, ніж розбіжностей, а різні підходи двох країн до низки проблем не повинні негативно позначатися на їх взаєминах.

"Ми виходимо з того, що між нашими країнами дуже багато спільного і значно більше того, що нас об’єднує, ніж того, що нас через якісь причини роз’єднувало або роз’єднує", - заявив Медведєв.

"Навіть якщо наші підходи до тих або інших питань не завжди збігаються, це не привід для драматизму. Головне - не допускати, аби це якимось чином негативно позначалося на всьому тренді наших стосунків", - додав президент.

Головним підсумком переговорів Медведєв назвав те, що сторонам вдалося зробити "важливий крок, аби наші двосторонні відносини були на високому рівні, на рівні конструктивному і плідному, аби вони відображали сучасний стан наших держав, наших суспільств".

У свою чергу Кемерон також зазначив, що складні питання між сторонами і досі залишаються.

"Звичайно, ми не вирішили усіх проблем, як я вже сказав у своїй заяві, є деякі проблеми - складні - між двома урядами, але ми працюємо над цими проблемами", - сказав він.

Кемерон додав, що "доки ми працюємо над цим, ми не бачимо причини, чому одночасно ми не можемо побудувати сильніші взаємини".

"Я вважаю, що саме ось ця зустріч починає це робити завдяки тим угодам, які підписані. Те, що ми підписали між урядами, і те обговорення СОТ, олімпійських ігор, співпраці у сфері енергетики - це ті питання, по яких ми хотіли б рухатися далі, навіть не дивлячись на ті важкі питання у наших взаєминах, які ми не ігноруємо", - додав він.

Після зустрічі зі своїм російським колегою Путіним Кемерон зазначив, що за минулі роки торговельно-економічні відносини з Росією зміцнилися, зросли об’єми інвестицій, імпорту і експорту. Актуальними темами для обговорення Кемерон назвав не лише торговельно-економічні зв’язки, але і питання імпорту і експорту технологій, а також зміцнення зв’язків бізнес-кругів двох країн. Британський прем’єр повідомив, що разом з ним до Росії приїхала велика делегація представників бізнесу, що включає не лише глав крупних компаній, але і представників малого бізнесу.

У свою чергу Путін додав, що зараз перший віце-прем’єр Ігор Шувалов проводить зустріч з представниками британського бізнесу, і висловив сподівання, що ця зустріч пройде позитивно.

Путін зазначив, що торговельно-економічні відносини двох країн розвиваються успішно, товарообіг у 2010 році зріс на 25%, а в першому півріччі поточного року - ще на 50%.

Торік Великобританія зайняла перше місце серед торговельно-економічних партнерів Росії за об’ємом поточних інвестицій, які склали близько 40 мільярдів доларів, хоча інвестиції в реальний сектор економіки досі є скромними, зазначив Путін. "Великобританія - наш давній торговельно-економічний партнер, у нас є про що поговорити", - сказав глава російського уряду.

Зазначимо, останніми роками відносини між Москвою і Лондоном ускладнилися. Зокрема, це пов’язано зі скандалом довкола смерті у Великобританії колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка.

Крім того, у 2003-2006 роках генпрокуратура РФ направляла запити про екстрадицію з Великобританії бізнесмена Бориса Березовського, емісара чеченських сепаратистів Ахмета Закаєва, низки колишніх співробітників нафтової компанії ЮКОС та інших. Проте в усіх цих випадках рішення були прийняті на користь осіб, чиєї екстрадиції добивалася Росія. Британський суд мотивував відмову в екстрадиції неможливістю проведення чесних і відкритих судових процесів над ними на території РФ.

На зустрічі Путіна і Кемерона не порушувалася тема Магнітського.

"Не порушувалася тема Магнітського. У контексті справи Литвиненка Кемерон констатував, що взаємодія британських спецслужб з ФСБ як і раніше знаходиться в замороженому стані", - зазначив прес-секретар російського прем’єра Дмитро Пєсков.

Сергій Магнітський, який співпрацював з інвестфондом Hermitage Capital Management і звинувачувався в ухиленні від сплати податків з організації, помер у московському СІЗО в листопаді 2009 року. Його смерть викликала великий громадський резонанс, у тому числі на Заході.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь