Переключиться на мобильную версию

Європарламент закликав Україну взятись за захист популяції риб у Чорному морі

Сьогодні, 13 вересня, Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій вимагає від прибережних чорноморських держав підтримувати і застосовувати нову спільну політику рибальства, спрямовану на захист рибних запасів у Чорному морі та джерел доходу місцевих.
Іотова: Якщо не вжити заходів, Чорне море перетвориться на мертве
Іотова: Якщо не вжити заходів, Чорне море перетвориться на мертве
europarl.europa.eu

"Розвиток ситуації в Чорному морі викликає неабияке занепокоєння. Якщо не вжити термінових заходів, Чорне море перетвориться на мертве", - заявила, виступаючи на пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі, автор резолюції, депутат від Болгарії Іліана Малинова Іотова.

Згідно з резолюцією, багато екосистем Чорного моря серйозно порушені, що безпосередньо пов'язане з рибальством, кліматичними змінами і забрудненням навколишнього середовища.

Європарламентарії заявили, що нова політика, спеціально розроблена для Чорного моря і включена як складова частина в майбутню реформу єдиної політики рибальства ЄС, "має дозволити зберегти і поліпшити рибні запаси під егідою Європейського союзу".

"Щоб поліпшити стан справ, необхідна співпраця держав Чорного моря", - підкреслюється в резолюції Європарламенту.

У зв'язку з цим євродепутати привітали зусилля Європейської комісії щодо створення робочих груп з Росією і Туреччиною. Європарламент розцінив це як "крок у правильному напрямі".

Разом із тим, парламентарії висловилися за необхідність залучити до цієї роботи Україну і Грузію.

У резолюції сказано, що нинішня практика квот на щорічний вилов риби для кожної держави не повинна залишатися єдиним правилом регулювання рибальства в Чорному морі.

Документ закликає до "рішеннь на довгострокову перспективу, таких, як багаторічні плани, підкріплені науковими даними", що одночасно дозволять покращити економічну ситуацію в риболовецькому секторі та стан екосистем Чорного моря.

На думку європейських депутатів, багато проблем, з якими зараз стикаються держави Чорного моря, пов'язані з відсутністю відповідних інституційних структур, які б координували та забезпечували управління рибальством.

Резолюція закликає Єврокомісію розглянути питання про створення нового регіонального органу, який би зміг на довгострокову перспективу посилити й розвинути взаємодію між науковими установами, рибалками та переробниками в регіоні Чорного моря.

Нагадаємо, в грудні 2010 року заступник директора Інституту біології південних морів із наукової роботи, доктор біологічних наук Юрій Токарєв заявив, що через погіршення екологічної системи Чорного моря значно скорочується популяція цінних сортів риби.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь