Переключиться на мобильную версию

США розмістять елементи ПРО в Румунії до 2015 року

У вівторок, 13 вересня, держсекретар США Гілларі Клінтон і глава МЗС Румунії Теодор Баконскі підписали міжурядову угоду про розміщення на румунській території елементів протиракетної оборони США.
Румунія надасть США свою територію для елементів ПРО
Румунія надасть США свою територію для елементів ПРО
АР

"Розміщення елементів ПРО в Румунії планується до 2015 року, і є частиною другої фази пофазового адаптивного підходу. Крім поглиблення стратегічних двосторонніх відносин між нашими країнами, співпраця в сфері ПРО внесе серйозний внесок у спільну безпеку НАТО ...", - йдеться в довідці Держдепартаменту США.

Згідно з угодою, елементи ПРО будуть розміщені на території румунської бази ВПС Девеселу, неподалік від міста Каракал. Площа території, виділеної Румунією США, складе 175 гектарів, працюватимуть на ній 150-200 американських військовослужбовців.

На виділеній під елементи ЄвроПРО території буде розміщуватися радарна установка і пункт управління Aegis. Крім того, там будуть кілька пускових модулів з перехоплювачами SM-3. Уряд США несе фінансову відповідальність за спорудження комплексу та розгортання озброєнь, операції і підтримку систем ПРО. США також оплачуватимуть послуги, у тому числі надання обладнання.

У документі особливо наголошується, що перехоплювачі SM-3 призначені виключно для оборонних цілей, ракети не будуть використовуватися при випробуваннях і запускатися будуть лише для відображення реального нападу.

США зобов'язуються інформувати Румунію про отримані дані про ракетні загрози і про процес створення системи ЄвроПРО. Для набуття чинності угоди необхідна ратифікація документа парламентом Румунії.

Російське МЗС у вівторок заявило, що угода США з Румунією стосовно ПРО робить більш актуальним отримання Росією юридично зобов'язуючих гарантій ненаправленої проти неї системи ПРО.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь