Переключиться на мобильную версию

У центрі Москви відкриють пам'ятник Мусліму Магомаєву

Пам'ятник співаку, народному артистові СРСР Мусліму Магомаєву відкриють у четвер на розі Елісеевського та Вознесенського провулків в центрі Москви, повідомляє прес-служба столичного департаменту культури.
Муслім Магомаєв
Муслім Магомаєв
open.az

"Третього лютого на розі Елісеевського та Вознесенського провулків було встановлено закладний камінь, на місці якого встановлено пам'ятник. Його творці - скульптор, народний художник Росії Олександр Рукавішніков і заслужений архітектор Росії Ігор Воскресенський", - говориться в повідомленні.

У церемонії урочистого відкриття візьмуть участь представники столичних органів влади, Московської міської думи, творчої інтелігенції, громадських організацій і мешканці столиці.

Магомаєв помер у жовтні 2008 року після тривалої хвороби на 67-му році життя. Співак похований на Алеї почесного поховання в рідному місті Баку.

Всесоюзна популярність прийшла до Магомаєва після його виступу в Кремлівському Палаці з'їздів на завершальному концерті фестивалю азербайджанського мистецтва в 1962 році.

У 1963 році Магомаєв став солістом Азербайджанського театру опери і балету імені Ахундова, продовжуючи виступати на естраді. У 1964-1965 роках стажувався в міланському театрі Ла Скала, в 1960-х роках виступав в найбільших містах Радянського союзу в спектаклях Туга і Севільський цирульник.

У 1966 і 1969 роках з великим успіхом минули гастролі Магомаєва в знаменитому театрі Олімпія в Парижі.

У 1969 році на фестивалі в Сопоті Магомаєв отримав першу премію, а в Каннах - Золоту платівку. У віці 31 року йому було присвоєно звання народного артиста СРСР, причому він не отримував звання народного артиста АЗССР.

З 1975 по 1989 роки Магомаєв був художнім керівником створеного ним Азербайджанського державного естрадно-симфонічного оркестру, з яким багато гастролював по СРСР.

У концертному репертуарі Магомаєва було понад 600 творів: російські романси, класичні, естрадні та неаполітанські пісні. Він знявся у фільмах Нізамі, Співає Муслім Магомаєв і Москва в нотах.

Магомаєв - автор понад 20 пісень і музики до фільмів. Він також був автором і ведучим циклу телепередач про життя і творчість американського співака Маріо Ланца, написав книгу про цього артиста.

У 1997 році його ім'ям - 4980 Magomaev - названа одна з малих планет Сонячної системи, відома астрономам під кодом 1974 SP1.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь