Переключиться на мобильную версию

Владу Нідерландів визнали винною у масових вбивствах на Яві

Суд в Гаазі постановив, що уряд Нідерландів несе відповідальність за масові вбивства, скоєні у 1947 році в Індонезії голландськими військами.
Нідерланди виплатять компенсації сім'ям загиблих під час війни за незалежність Індонезії
Нідерланди виплатять компенсації сім'ям загиблих під час війни за незалежність Індонезії
АР

Суд в Гаазі також ухвалив, що уряд повинен виплатити компенсації сім'ям постраждалих у результаті масових розстрілів. Як свідчать судові документи, практично все чоловіче населення одного із сіл, що розташоване на схід від Джакарти, було винищено.

"Суд встановив, що голландський уряд діяв неправильно і зобов'язаний виплатити компенсації", - заявила в середу, 14 вересня, суддя Дафне Шредер. За її словами, що аргумент про закінчення терміну давності у цій справі, що висувається урядом, неприйнятний.

Індонезія була колонією Нідерландів і вела боротьбу за незалежність. Голландська влада визнає, що в селі Равагедех було вбито 150 осіб, проте родичі постраждалих кажуть, що в ході операції загинули понад 400 мешканців.

Водночас, ніхто з голландських військових, які брали участь у вбивствах, так і не постав перед судом.

Останні роки родичі загиблих, серед яких семеро вдів, донька і один з тих, що вижили в ході розстрілу, боролися за визнання скоєних військових злочинів і за право отримання компенсації.

Раніше голландський уряд вже висловлював жаль щодо масових убивств в Індонезії, скоєних у 1947 році. Найближчим часом буде проведено окреме слухання, на якому має бути прийнято рішення про розмір компенсацій.

Нагадаємо, в липні Нідерланди визнали відповідальними за загибель трьох мусульман у боснійському місті Сребреніца в 1995 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь