Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Вбивство Політковської міг замовити Березовський

Один з обвинувачених у вбивстві журналістки Анни Політковської - екс-полковник МВС Дмитро Павлюченков - припустив, що замовником вбивства міг бути Борис Березовський, пише в п'ятницю, 16 вересня, газета

За даними видання, Павлюченко, даючи свідчення, не відкидав, що замовлення на журналістку могло надійти чеченському кримінальному авторитету Лом-Алі Гайтукаєву від підприємця Бориса Березовського. Водночас, підтвердити цю версію захист екс-міліціонера відмовився, а в Слідчому комітеті її залишили без коментарів.

Сам Березовський в розмові з кореспондентом Коммерсанта пов'язав цю версію з політичними процесами, що відбуваються зараз в Росії. Він заявив газеті, що про існування Павлюченкова дізнався зі ЗМІ. При цьому Березовський нагадав також, що раніше прем'єр-міністр Володимир Путін заявляв, що сліди злочину ведуть до Лондона.

Як зазначає газета, Слідчий комітет РФ закінчив допит Павлюченкова, і його свідчення співпали з версією слідства.

За даними слідчих, у групу, що організувала та здійснила вбивство, входять Лом-Алі Гайтукаєв, екс-міліціонер Сергій Хаджікурбанов, полковник МВС у відставці Дмитро Павлюченко, брати Джабраїл, Ібрагім і Рустам Махмудови. Організатором злочину слідство вважає Гайтукаєва.

Стеження здійснювали брати Махмудови, яким обвинувачений передав газовий пістолет Іж, перероблений під стрільбу бойовими патронами.

За версією Павлюченкова, спочатку при підготовці "операції" щодо Політковської йшлося тільки про стеження, але потім від Гайтукаєва надійшла вказівка: вбивство слід здійснити не пізніше, як 7 жовтня, день народження Володимира Путіна, який тоді був президентом Росії.

Як зазначає КоммерсантЪ, найближчим часом слідство виділить справу Павлюченкова в окреме провадження, і її, якщо не відбудеться яких-небудь несподіванок, буде розглянуто судом в особливому порядку, що гарантує обвинуваченому мінімальний термін.

Захист екс-міліціонера оскаржив обраний йому раніше запобіжний захід і сподівається на переведення підзахисного під домашній арешт у зв'язку зі станом здоров'я.

Нагадаємо, Павлюченкова було затримано 23 серпня. На початку вересня повідомлялося, що колишній полковник уклав досудову угоду зі слідством

***

Анна Політковська, відома журналістськими розслідуваннями порушень прав людини в Чечні, убита в ліфті свого будинку на Лісовій вулиці в Москві 7 жовтня 2006 року.

В організації вбивства журналістки звинуватили Ібрагіма і Джабраїла Махмудових, Сергія Хаджікурбанова, а також їх передбачуваного спільника Павла Рягузова. Проте в ході процесу, який тривав з листопада 2008 рік лютий 2009 року, всіх чотирьох було виправдано.

На початку вересня 2009 року Верховний суд вирішив скерувати справу про вбивство Анни Політковської на дослідування до прокуратури. Крім того, ВР РФ скасував виправдувальний вирок обвинуваченим у злочині.


Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь