Переключиться на мобильную версию

Ялтинські експерти сумніваються в можливостях наявних нині наднаціональних об'єднань держав

У сучасних умовах управління процесами на глобальному рівні стає все більш затребуваним, однак традиційні об'єднання та інститути вже не відповідають потребам сьогоднішнього дня, вважає президент американського Інституту Брукінгс (США) Строуб Телботт.
Світу необхідний перегляд підходів до глобального управління - Телботт
Світу необхідний перегляд підходів до глобального управління - Телботт
АР

"ООН вже в найближчі місяці постане перед проблемою низької ефективності її діяльності. Я б до цього списку додав і НАТО. Нам необхідно разом шукати вихід, треба думати про те, як поліпшити наявні формальні інституції і подумати про нові", - сказав він під час дискусії Глобальний світопорядок під час змін на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі YES.

На думку Теллбота, коли ми говоримо про глобальне управління сьогодні, найбільш ефективний спосіб - діяти не через наявні інститути, а через короткострокові альянси.

"Це альянси, які можуть виникати в разі потреби, під вирішення тієї чи іншої конкретної проблеми - альянси двох, трьох, чотирьох країн", - додав експерт.

Як приклад низької ефективності глобальних інститутів він навів проблему глобального клімату, щодо якої міжнародне співтовариство до цього часу не могло прийняти дієвих формальних рішень.

Важливим моментом, на думку президента Інституту Брукінгс, є розширення мережі недержавних альянсів, які підтримують діалог на рівні громадянського суспільства.

"Є глобальне громадянське суспільство - саме там сьогодні відбувається взаємодія, перетин переплетення країн і народів. Це суспільство є зацікавленою стороною у втіленні тих рішень, які приймають уряди", - наголосив Телботт.

Крім того, сказав він, не можна забувати про те, що глобальне управління засноване на національному управлінні. Якщо країни ефективно управляються, їм легше вибудовувати діалог і шукати точки дотику інтересів.

У той же час міністр економічного розвитку і торгівлі Республіки Казахстан Кайрат Келімбетов вважає, що всі інтеграційні об'єднання в світі піддаються сьогодні жорстокому випробуванню, і при вступі в будь-яке об'єднання країна повинна ретельно і тверезо оцінювати.

"Євросоюз був найпривабливішою інтеграційною моделлю для пострадянських країн - можливо, до сьогоднішнього дня. Проблеми, з якими сьогодні стикаються країни ЄС, - це уроки, які ми повинні винести для себе", - сказав міністр.

Келімбетов зазначив, що і в Євросоюзі є країни, які готові повноцінно інтегруватися, і ті, які до цього не готові. "Країна, яка приєднується до блоку - чи впевнена вона в тому, що вона готова інтегруватися абсолютно з усіма країнами цього блоку? Чи готова вона делегувати частину свого економічного суверенітету? Якщо ми відповімо на ці питання позитивно, ми зможемо дізнатися, чи дійсно ми готові до інтеграції".

Також міністр вважає, що в твердженні про те, що Україна - швидше частина європейського простору, ніж євроазіатського, більше політизації, ніж прагматики. На його думку, будь-яка країна тільки виграє від розвитку економічних відносин з країнами, що входять в різні блоки і об'єднання, тобто якщо буде підходити до інтеграційних питань прагматично.

"Чи тільки з Європою повинна співпрацювати Туреччина? Чи Близький Схід для неї теж важливий? По-моєму відповідь очевидна. У Казахстану найбільший економічний партнер - це Євросоюз, потім Росія, а потім Китай".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь