Переключиться на мобильную версию

Wikileaks збирається заробити на продажу речей Ассанжа

Скандально відомий інтернет-портал політичних викриттів WikiLeaks збирається заробити на продажу колекційних речей, пов'язаних із засновником ресурсу Джуліаном Ассанжем і його діяльністю з оприлюднення витоків таємниць американської дипломатії в минулому.
Wikileaks виставив на продаж речі Ассанжа
Wikileaks виставив на продаж речі Ассанжа
АР
За даними видання, на інтернет-аукціон eBay виставлено десять лотів, серед яких - один з пакетиків кави, який Ассанж прихопив з лондонської в'язниці, де він провів 10 днів у грудні 2010 року.

Також продається комп'ютер, на якому команда WikiLeaks збирала й готувала до публікації секретні документи.

Через аукціон можна замовити їжу, приготовлену шеф-кухарем і другом Ассанжа, придбати підписану ним і позначену відбитком його пальця копію телеграми держсекретаря США Гілларі Клінтон в ООН.

Стартова ціна лотів коливається від 315 доларів за пакетик кави і до півмільйона доларів за комп'ютер, якщо купити його без торгів.

З останніх новинок - фото Ассанжа з автографом, яке пропонується придбати без участі в аукціоні за 6 з лишком тисяч доларів.

За даними видання, продаж речей засновника скандального сайту на аукціонах - остання спроба WikiLeaks заробити, після того як його ресурси виснажилися.

У кінці 2010 року після гучного скандалу, що розгорівся навколо викривального сайту, було заблоковано перерахування коштів на рахунки WikiLeaks, зокрема, обслуговувати платежі на адресу сайту заборонили своїм партнерам такі оператори електронних платежів, як Visa і MasterCard.

Сайт набув скандальної популярності, виклавши у відкритий доступ сотні тисяч конфіденційних документів американської влади. Спочатку це були папери, що стосуються операцій США в Іраку і Афганістані.

Потім в кінці листопада минулого року на сайті з'явилися копії телеграм, які надходили в держдепартамент з американських посольств по всьому світу. Депеші, які раніше рясно цитувалися світовими ЗМІ, містять відверті, часто неприємні відгуки про закордонних лідерів і оцінки проведеної ними політики.

Раніше чотири з провідних світових видань The New York Times, The Gardian, El Pais і Der Spiegel засудили групу WikiLeaks за оприлюднення в інтернеті 250 тисяч секретних документів - без всякої редактури.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь