Переключиться на мобильную версию

У Мюнхені відкривається Oktoberfest 2011

Пивний фестиваль Октоберфест відкривається в суботу на Терезиному лузі в Мюнхені.
Октоберфест відбувається на великому відкритому полі під назвою Терезин луг недалеко від центру міста. На початок фестивалю луг забудовують шатрами та атракціонами. Пивні намети на фестивалі - гігантські, найбільші з них вміщують близько 10 тисяч чоловік. Зсередини намети виглядають як великі пивні з високими стелями і простими дерев'яними лавками і столами.

До відкриття фестивалю в кожному наметі потрібно замовляти місце, якщо місце не замовлено, то отримати його буде досить складно. Стартує фестиваль в суботу о 12 годині за знаком бургомістра міста, який у найстарішому наметі Шоттенхаммель відкриє першу бочку пива. Але з самого ранку на території вже черги - молодь товпиться перед пивними, щоб зайняти краще місце. До 9 ранку всі намети вже, як правило, закриті, тому що вільних місць там вже немає.

У минулі роки люди за дні фестивалю випивали мільйони літрів пива - в 2010 році, наприклад, - 6,9 мільйона. А літровий кухоль коштував від 8 до 8,90 євро. Вже в 1860 році на кожні 20 баварських бюргерів, які платили найвищий прибутковий податок, припадало 13 пивоварів.

Цього року пиво буде дорожчим - від 8,70 до 9,20 євро за літр. Як зазначає видання Abendzeitung Muenchen, баварці вже в 1832 сердилися на занадто високі ціни і обіцяли революцію. У 1844 році ціну на кухоль підвищили на 2 пфеніга, чим спровокували заворушення. У люті любителі пива розгромили 32 пивні. 
  Щорічно, згідно з інформацією видання, баварець випиває 180 літрів пива. На початку 19-го століття, однак, споживання на 1 людину в рік становило 800 літрів пива. Це більше двох літрів щодня протягом 365 днів. При кожному тості Прозит, або Ваше здоров'я в кожному з шатрів піднімають приблизно тисячу літрових кухлів.

Історія свята почалася 12 жовтня 1810 року. Саме в цей день кронпринц Людвіг, коронований згодом на баварський престол, святкував одруження з принцесою Терезою фон Заксен-Хільдбургхаузен. Урочистості, на які запросили мюнхенських городян, відбулися перед міськими воротами на лузі, який на честь нареченої назвали Терезиним.

Сімнадцятого жовтня 1810 року на лузі відбулися перегони, на трибуні була присутня королівська сім'я, а саме свято відзначала вся Баварія, і було прийнято рішення на наступний рік повторити захід. Так виникла традиція фестивалю в жовтні.

У 1818 році на Терезиному лузі з'явилася перша карусель, в 1867 році - перший пивний намет.

Через те, що погода з часом почала псуватися, свято було вирішено зрушити на кінець вересня, проте, закінчується воно традиційно на початку жовтня.

Зазначимо, що Октоберфест-2011 триватиме до 3 жовтня.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь