Переключиться на мобильную версию

Блер розповів, чим загрожує недооцінка важливості мирного співіснування релігій

Недооцінка політиками необхідності мирного співіснування релігій загрожує консервацією і поглибленням наявних конфліктів і виникненням нових.

Таку думку колишній прем'єр-міністр Великобританії (1997-2007 рр.) Ентоні Чарльз Лінтон (Тоні) Блер висловив на 8-му Ялтинському форумі YES 8-й в ході дискусії Ключові тренди завтрашнього дня.

"Люди очікують, що світ стане менш релігійним, що люди відмовляться від релігії. Але ми бачимо протилежне. - Сказав Тоні Блер. - Ми бачимо приклад України та Росії, де спроби придушити релігію в комуністичний час не мали успіху. Євангелістичне християнство поширюється в Південній Америці - традиційно католицькому регіоні. Половина світових конфліктів мають релігійний вимір".

За словами екс-прем'єра Великобританії, політики здебільшого недооцінюють релігійний фактор у конфліктах. "Вони звикли говорити - давайте не обговорювати релігію, давайте говорити про політику. А я кажу - дуже шкода, що ви так міркуєте, оскільки для людей, які беруть участь у конфлікті - скажімо, на Близькому Сході - релігія і культура лежить в основі дій".

Пряма трансляція саміту Ялтинської європейської стратегії (YES)

Особливо важливим Тоні Блер вважає вплив глобалізації на релігію. "Глобалізація змінює контекст віри. Вона зближує людей за допомогою подорожей і міграції, зближує людей онлайн - через Інтернет і соціальні мережі. Люди сьогодні набагато більш інформовані про те, що існують інші люди - з іншого вірою, іншими цінностями".

У цьому сенсі одним з найбільш актуальних питань є виховання демократичного підходу до релігійної толерантності, який передбачає знання, повагу і прийняття постулатів інших релігій.

Саме такий підхід, на думку Тоні Блера, допоможе вирішувати ключові суперечності й конфлікти в двадцять першому столітті. "Демократія - це не просто право голосувати за наступний уряд ... Це набір поглядів на світ, який дозволяє розуміти, що є люди, які вірять по-іншому. І у яких є право на те, щоб їх почули, а не диктували свій погляд на світ".

Нагадаємо, в ході конференції Тоні Блер також заявляв про те, що продовження реформ в Україні сприятиме швидшому укладенню угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

***

8-а Ялтинська щорічна зустріч Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє, організована Ялтинською європейською стратегією (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходить з 15 по 18 вересня в Лівадійському палаці Ялти. У ході саміту понад 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу і Україну.

Учасники 8-го форуму YES обговорюють новий світовий порядок в епоху змін, можливості та виклики для інвестицій в Україну, а також шляхи для збалансування світової економки. Серед основних тем дискусій - відносини України з Європейським Союзом та перспективи України в сучасному світі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь