Переключиться на мобильную версию

Путіна висунули на китайську премію миру імені Конфуція

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін став претендентом на "премію миру імені Конфуція", яку вручають у Китаї.

Про це повідомляє Agence France-Presse.

Крім Путіна до списку номінантів, оголошеного 17 вересня в Пекіні організаторами премії, потрапили канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент ПАР Джейкоб Зума, творець гібридного рису Юань Лунпін.

Крім них, претендентом на премію названо панчен-ламу – другого за старшинством ламу в тибетському буддизмі, який має розпізнати реінкарнацію далай-лами. Йдеться про Гьялцене Норбу, якого назвала панчен-ламою влада Китаю. Уряд Тибету у вигнанні вважає панчен-ламою Гендуна Чок’ї Ньїму, який зник 15 років тому і на якого вказав Далай-лама.

Лауреата премії Конфуція оголосять 9 грудня, за добу до церемонії вручення Нобелівської премії миру в Осло. Грошова частина премії складає 100 тисяч юанів (близько 16 тисяч доларів).

Представник оргкомітету премії Лю Хаофен заявив, що китайська нагорода не є аналогом або конкурентом Нобелівської премії миру, проте має переваги над нею завдяки тому, що враховує інтереси Сходу. За його словами, у відборі номінантів брали участь 20 представників китайської науки і мистецтва.

Панчен-ламу висунули на премію за створення "гармонії в Китаї", а Меркель – за заслуги у стабілізації ситуації в Європі. Чому до списку претендентів на китайську премію потрапили Володимир Путін і Джейкоб Зума, не повідомляється.

Про створення премії імені Конфуція стало відомо в грудні 2010 року незадовго до того, як у Норвегії відбулася церемонія вручення Нобелівської нагороди китайському дисиденту Лю Сяобо. Першим лауреатом конфуціанської премії став колишній віце-президент Тайваню Лянь Чжань. Нагороду він отримувати відмовився.

Раніше організатори та члени журі китайської премії миру заперечували свій зв’язок з урядом Китаю. Тим часом Лю Хаофен, оголошуючи номінантів другої конфуціанської премії, відкрито заявив, що засновником премії є організація, якою опікується міністерство культури Китаю.

Нагадаємо, 16 липня повідомлялося, що засновники престижної німецької премії Квадрига вирішили не вручати її в 2011 році всім чотирьом номінантам, одним з яких повинен мав стати прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь