Переключиться на мобильную версию

Як-42, який зазнав аварії, викотився за межі ЗПС на 400 метрів - МАК

Міждержавний авіаційний комітет (МАК) призначив нові експертизи, щоб з'ясувати, що завадило нормальному зльоту літака Як-42, який розбився з хокеїстами на борту в Ярославлі.
Фактичний відрив літака стався на відстані 400 метрів за вихідним торцем ЗПС
Фактичний відрив літака стався на відстані 400 метрів за вихідним торцем ЗПС
AP

"Згідно з кроками (схемами - ред.) місця авіаційної події, фактичний відрив літака стався на відстані 400 метрів за вихідним торцем злітно-посадкової смуги-23 після відхилення керма висоти на 13-14 градусів і перекладання стабілізатора до 9.5 градусів на кабрування", - повідомив в ніч на неділю сайт МАК.

Експерти МАК встановили, що, "незважаючи на вихід двигунів на злітний режим, темп зростання швидкості істотно сповільнився, що може бути пояснено появою додаткової сили гальмування".

"Фактичну величину додаткової сили гальмування буде встановлено за результатами математичного моделювання і натурного експерименту, який планується провести на літаку-аналогу в ЛДІ ім. М. М. Громова. За участю ОКБ готується льотна програма його проведення", - повідомили в МАК.

"Збережені елементи гальмівної системи літака направлені на дослідження в спеціалізований інститут. Дослідження гальмівної системи розпочато 16 вересня", - повідомили в МАК.

"Після відриву літака від землі сталося його зіткнення з антенною системою курсового радіомаяка, а також інтенсивне зростання кута тангажу до 20 градусів за 2-3 секунди. Максимальна висота, яку набрав літак, - 5-6 метрів. Надалі був інтенсивний ухил літака вліво і його зіткнення з перешкодами та землею ", - повідомили в комітеті.

"Злітна маса і центрування літака не виходили за допустимі межі. Перед зльотом екіпаж двічі провів перевірку всіх каналів управління літаком, включаючи канал керма висоти, кермо висоти відхилялося штатно. Максимальне зафіксоване відхилення керма висоти на кабрування 21 градус, що відповідає конструктивному упору. Остання перевірка була виконана за 1 хв 40 секунд до початку розбігу", - повідомили в МАК.

За даними комітету, метеоумови на момент авіаційної події: вітер 360 - 3 м / с, видимість 10 км, хмарність значна - шарувато-купчасті, нижня межа 990 м, температура +17,8, тиск 747.9 мм рт. ст., коефіцієнт зчеплення 0.6. "Екіпаж прийняв рішення про зліт на номінальному режимі роботи двигунів. Попереднє моделювання показало, що до швидкості ~ 165 км / год темп розгону літака відповідав фактично встановленій тязі двигунів", - заявили в МАК.

"Максимальна швидкість, якої досяг літак, складає приблизно 230 км / год. Незважаючи на збережене відхилення керма висоти на кабрування, відриву літака на ЗПС не відбулося. За результатами викладки фрагментів повітряного судна встановлено, що на момент АП закрилки і предкрилки були встановлені у злітне положення, спойлери прибрані, стабілізатор у положенні близько 10 градусів на кабрування. Викладення проводки управління кермом висоти показало, що на момент АП роз'єднання проводки не було", - сказали в МАК.

"Технічна комісія МАК заявляє, що офіційна інформація про розслідування міститься тільки на інтернет-сайті МАК. Посилання на будь-які інші джерела, публікування неофіційних матеріалів і "тиражування" різних версій про причини події суперечать морально-етичним нормам, міжнародним і російським правилам розслідування авіаційних подій", - заявили в комітеті.

14 вересня газета "МК", посилаючись на джерела, повідомила, що пілоти літака Як-42 могли забути відключити гальмо стоянки. Офіційні джерела цю версію тоді не підтвердили.

Як зазначила газета, комісією встановлено, що літак почав розгін по злітно-посадковою смугою з невимкненим стоянковим гальмом. Цей пристрій - аналог ручного гальма в автомобілі - використовується тільки під час стоянки. Потужності двигунів цілком вистачає, щоб повітряне судно зрушило з місця, перебуваючи на стоянковому гальмі, і проїхало по стерновій доріжці на ЗПС, а розігнатися до злітної швидкості вже стає проблематично.

7 вересня за кілометр від аеропорту "Туношна" Ярославської області розбився літак Як-42, на борту якого перебували члени хокейної команди "Локомотив", що прямували на гру до Мінська. Загинули 43 з 45 осіб на борту лайнера - 36 пасажирів і 7 членів екіпажу.

Хокеїст Олександр Галімов, який вижив при падінні літака, але отримав великі опіки, 12 вересня помер у московському НДІ імені Вишневського, що збільшило число жертв катастрофи до 44 чоловік.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь