Переключиться на мобильную версию

Війська Каддафі відбили наступ повстанців на Сирт

Наступаючи зі сходу на рідне місто поваленого лідера Лівійської Джамахірії Муамара Каддафі Сирт, війська Перехідної національної ради (ПНР) у суботу взяли місто Херава і спробували просунутися до самого Сирта, однак були відбиті, повідомляє агентство Reut.

Херава розташована за 60 кілометрів від Сирта, який є метою наступу сил ПНР.

"Ми увійшли в Хераву після п'яти днів важких боїв і бомбардувань НАТО. Сьогодні вранці ми змогли взяти місто, майже не зустрічаючи опору", - заявив один з бійців ПНР.

Здобувши Хераву, противники Каддафі танцювали на вулицях, зривали плакати з Каддафі, кидали їх у бруд і співали: "Каддафі, ми спалимо тебе", повідомляє агентство.

Однак після того, як війська ПНР почали створювати базу в мечеті на околиці міста, вони зазнали потужного обстрілу з боку закріплених у районі Сирта сил Каддафі. Щонайменше два бійці ПНР загинули, не менше 10 отримали поранення.

План наступу на Сирт зі сходу був скасований.

У п'ятницю сили ПНР увійшли в Сирт з заходу, однак зустріли запеклий опір. Снайпери Каддафі активно діють з дахів будинків, його війська широко використовують для ударів по противнику ракетні установки.

Махмуд Тербелу, один з військових ПНР, повідомив, що до військ Каддафі приєдналися деякі жителі Сирта.

"Нам чинять опір цивільні особи, добровольці. Вони перебувають на дахах будівель з автоматами, зенітними знаряддями, ракетами та іншим озброєнням", - заявив Тербелу.

Один з бійців ПНР зазначив, що війська Ради "беруть місто крок за кроком".

У суботу представник Каддафі повідомив, що більше 2 тисяч лівійців загинули під час авіаударів НАТО по Сирту. Він також заявив, що прихильники Каддафі мають намір продовжувати боротьбу проти ПНР.

Сирт, розташоване на південний схід від столиці Тріполі місто Бені-Валід і південне місто Сабха - останні великі бастіони прихильників Каддафі, відзначає Рейтер.

Сили Каддафі, що утримують Бені-Валід, за останній тиждень двічі відбили штурм з боку ПНР.

***

З середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки Каддафі, який керував країною більше 40 років, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією.

Рада Безпеки ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безполітної зони над Лівією. В операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, беруть участь Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО. Як заявляє керівництво Північноатлантичного альянсу, мета операції Об'єднаний захисник - забезпечення ембарго на поставки зброї, безполітної зони та заходів щодо захисту цивільного населення. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів - до кінця вересня.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну рада (ПНР), яка оголосила себе єдиним легітимним органом влади в країні. ПНР визнали близько 60 країн, включаючи Росію.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь