Переключиться на мобильную версию

Повстанці захопили аеропорт Сирта

Війська Перехідної національної ради (ПНР) Лівії захопили аеропорт і військову базу в рідному місті поваленого лідера Лівійської Джамахирії Муамара Каддафі Сирті, повідомляє в неділю сайт британської телерадіокорпорації Бі-бі-сі з посиланням на представни.
Повстанці захопили аеропорт міста Сирт
Повстанці захопили аеропорт міста Сирт
АР
Частина загонів ПНР, наступаючих із заходу і півдня, розташовані вже в семи кілометрах від центру Сирта.

За суботу противники Каддафі втратили близько 30 чоловік убитими, безліч бійців отримали поранення.

Також надходять повідомлення про запеклі бої за розташоване на південний схід від столиці Тріполі місто Бені-Валід.

У п'ятницю сили ПНР увійшли в Сирт з заходу, однак зустріли запеклий опір. Снайпери Каддафі активно діють з дахів будинків, його війська широко використовують для ударів по противнику ракетні установки.

За словами одного з представників військ ПНР, до військ Каддафі приєдналися деякі жителі Сирта.

У суботу противники Каддафі, що наступають на Сирт зі сходу, взяли розташоване в 60 кілометрах від нього місто Херава, проте їх подальше просування було зупинено потужним вогнем противника.

Водночас, представник Каддафі в суботу повідомив, що більше 2 тисяч лівійців загинули під час авіаударів НАТО по Сирту. Він також заявив, що прихильники Каддафі мають намір продовжувати боротьбу проти ПНР.

Сирт, розташований на південний схід від столиці Тріполі, міст Бені-Валід і південне місто Сабха - останні великі бастіони прихильників Каддафі, зазначає агентство Рейтер.

Сили Каддафі, що утримують Бені-Валід, за останній тиждень двічі відбили штурм з боку ПНР.

***

З середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу правлячого країною більше 40 років Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією.

Рада Безпеки ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією. В операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, беруть участь Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Керівництво кампанією в Лівії 31 березня повністю перейшло до представників командування НАТО. Як заявляє керівництво Північноатлантичного альянсу, мета операції "Об'єднаний захисник" - забезпечення ембарго на поставки зброї, безпольотної зони і заходів щодо захисту цивільного населення. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів - до кінця вересня.

У лютому опозиція сформувала в Бенгазі Перехідну національну раду (ПНР), яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні. ПНР визнали близько 60 країн, у тому числі, і Україна.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь