Переключиться на мобильную версию

Президент Ємену не піде у відставку до обрання наступника

Президент Ємену Алі Абдалла Салех не залишить свій пост, доки оберуть законного наступника.
Новий уряд має провести президентські вибори протягом 60 днів
Новий уряд має провести президентські вибори протягом 60 днів
АР

Про це повідомляє в неділю агентство Синьхуа з посиланням на заяву радника президента.

Цього тижня в Ємені зірвалися переговори між владою і опозицією щодо виходу з політичної кризи відповідно до плану Ради співпраці арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ).

Для переговорів Салех призначив свого заступника, у відповідь єменська опозиція відмовилася вести діалог, заявивши, що будь-які переговори без підпису президентом плану РСАДПЗ є марнуванням часу і спробою ввести в оману громадську думку.

Після цього на адресу Салеха знову пролунали заклики залишити пост президента. У п’ятницю в столиці Ємену Сані зібралися тисячі демонстрантів з вимогою відставки Салеха.

План РСАДПЗ з врегулювання політичної кризи в Ємені був запропонований на початку квітня шістьма країнами (Саудівська Аравія, Кувейт, Бахрейн, Катар, ОАЕ, Оман), що входять до РСАДПЗ.

Згідно з планом, Салех має залишити свою посаду протягом 30 днів після підписання мирної угоди і передати владні повноваження віце-президенту в обмін на надання йому та членам його сім’ї імунітету від судового переслідування.

Новий уряд, сформований опозицією, має провести президентські і парламентські вибори протягом наступних 60 днів. Раніше президент Салех тричі під різними приводами відмовлявся від підписання мирного плану РСАДПЗ.

Нагадаємо, раніше Алі Абдалла Салех, що перебуває на лікуванні в Саудівській Аравії, заявляв, що має намір провести в країні президентські вибори. Однак дату проведення виборів і чи буде він сам брати в них участь, він не уточнював.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь