Переключиться на мобильную версию

Ходорковський: Росія залишиться без реформ, якщо Путін збереже владу

Засуджений екс-глава ЮКОСу Михайло Ходорковський вважає, що збереження влади в руках Володимира Путіна в 2012 році позбавить Росію надії на реформи і прискорить витік мізків.
Ходорковський розповів, хто організував атаку на ЮКОС
Ходорковський розповів, хто організував атаку на ЮКОС
АР

Ходорковський передав відповіді на питання агентства Reuters з колонії, де відбуває покарання за шахрайство і крадіжку нафти.

"Думаю, у багатьох зникне надія на внутрішнє реформування чинної системи влади. Різко прискориться еміграція соціально та інтелектуально активних росіян", - відповів Ходорковський на питання про перспективи збереження влади в руках Путіна - в тій чи іншій формі - після президентських виборів 2012 року.

Питання про ставлення до молодшого учасника правлячого тандему - президента Дмитра Медведєва - Ходорковський залишив без відповіді.

Водночас, засуджений бізнесмен не поспішає записувати Путіна в особисті вороги, називаючи основними причинами свого переслідування бажання оточення нинішнього прем'єра РФ відібрати в нього найбільшу в країні нафтову компанію ЮКОС і припинити похід олігархів у владу.

"Ніхто з високопоставлених чиновників, з ким я обговорював питання атаки на мене і моїх партнерів, не говорив про якесь суто особисте підґрунтя конфлікту. Хоча, погоджуся, наступні події і висловлювання показали наявність саме особистих мотивів", - говорить Ходорковський.

"Метою ... була демонстрація готовності влади жорстко припиняти несанкціоновану опозиційну активність бізнесу ... Але головним призом для рейдерів все одно був ЮКОС", - сказав Ходорковський, вкотре назвавши серед ініціаторів справи ЮКОСу віце-прем'єра і близького соратника Путіна Ігоря Сечина.

"Я не можу думати про Сечіна добре. Він - організатор і натхненник тієї вакханалії державного рейдерства, яка, знищивши ЮКОС, розповзлася всією країною", - сказав Ходорковський.

Як зазначає Reuters, основні нафтовидобувні активи ЮКОСу після арешту Ходорковського і його бізнес-партнерів дісталися невеликій держкомпанії Роснефть, яка в підсумку стала найбільшою в країні. Сечин, який очолював раду директорів Роснефти, говорив, що "справа ЮКОСу" дозволила навести лад у галузі: "Кілери і шахраї сидять, бардак припинений, і правила гри є".

Ходорковський повторив, що не шкодує про своє рішення не їхати з країни під загрозою арешту, але переживає за сім'ю і колишніх колег і партнерів. "У 1989-2000 роки, якби я мав нинішній досвід, я б більше займався розбудовою громадянського суспільства, а не витрачав весь час на відновлення промисловості", - описує упущені можливості Ходорковський і каже, що не прагне ні до помсти, ані до влади.

Він також заявив, що не збирається бути президентом Росії: "У мене інші пріоритети - сім'я і громадська діяльність. Якщо мені дадуть можливість цим займатися - спасибі. Не знаю, правда, кому".

Ходорковський зазначив, що не має ілюзій щодо майбутнього Росії за нинішньої влади, не вірить у зміну курсу після 2012 року і передбачає кризу після 2015 року: "Глибину і суть кризи я зараз передбачити не можу, але вона неминуча незабаром після 2015 року".

"Неякісне держуправління не дозволить балансувати економіку при темпах зростання надходжень нижче як 4 відсотки... У режимі ручного управління всі ці проблеми не вирішити. Необхідно реформування системи в цілому", - вважає засуджений бізнесмен.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2010 року Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму у другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів.

У травні Мосміськсуд пом'якшив Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком і з урахуванням першої справи, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь