Переключиться на мобильную версию

Туреччина пригрозила Кіпру контрзаходами у відповідь на видобуток вуглеводнів у Середземному морі

Міністр енергетики Туреччини Танер Йілдиз закликав у понеділок, 19 вересня, Республіку Кіпр відмовитися від планів видобутку вуглеводневих джерел на середземноморському шельфі розділеного на турецько-кіпрську і греко-кіпрську частину острова.
Туреччина погрожує почати видобуток вуглеводнів на шельфі Кіпру
Туреччина погрожує почати видобуток вуглеводнів на шельфі Кіпру
АР

"Якщо греки-кіпріоти слідуватимуть своєму графіку (приступити з 1 жовтня до розробки шельфу), ми наступного тижня почнемо видобуток нафти в Середземному морі. Наші сейсмічні судна будуть супроводжувати військові кораблі", - завив міністр.

Він назвав "підбурюванням і провокацією" плани греків-кіпріотів видобувати вуглеводні в Східному Середземномор'ї.

Аналогічну заяву зробив 17 вересня глава МЗС Туреччини Ахмет Давутоглу: "Ми сприймаємо прагнення греків-кіпріотів проводити зондажні роботи (на шельфі) як провокації. Туреччина скористається своїм правом, як країни-гаранта на Кіпрі, в світлі своїх міжнародних зобов'язань, щоб перешкодити цьому" .

Міністр закордонних справ Туреччини також заявив, що в Анкарі укладуть угоду з невизнаною міжнародним співтовариством Турецької Республікою Північного Кіпру (ТРПК) про розмежування шельфу в Середземному морі та початок проведення зондажних робіт.

Нагадаємо, 18 вересня віце-прем'єр Туреччини Бешир Аталай заявив, що Анкара заморозить усі відносини з ЄС, якщо Республіка Кіпр обійме пост голови Євросоюзу в 2012 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь