Переключиться на мобильную версию

Правозахисники закликали США ввести санкції проти чиновників, причетних до справи ЮКОСу

Російські правозахисники, журналісти і опозиційні політики звернулися з відкритим листом до сенату США, в якому закликали ввести санкції стосовно чиновників, причетних, на їхню думку, до переслідування колишніх керівників компанії ЮКОС.
Сенату США надіслали список чиновників, які організували суд над главами ЮКОСу
Сенату США надіслали список чиновників, які організували суд над главами ЮКОСу
АР

Автори листа пропонують заборонити включеним до списку особам в'їзд на територію Сполучених Штатів, а також заблокувати їхні рахунки в західних банках, якщо такі є. Лист підписали, зокрема, Людмила Алексєєва, Лев Пономарьов, Ельдар Рязанов, Борис Нємцов, Володимир Рижков і інші.

На думку авторів листа, в список слід включити "чиновників, відповідальних за політично мотивоване переслідування Михайла Ходорковського, Платона Лебедєва та інших жертв переслідування компанії ЮКОС, а також тих, хто перешкоджає реалізації фундаментальних демократичних свобод".

У листі, адресованому керівнику більшості в американському сенаті Гаррі Ріду і голові сенатського комітету з міжнародних відносин Джону Керрі, містяться імена та прізвища понад 300 осіб, серед яких - генпрокурор Юрій Чайка, глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, а також судді і слідчі, які вели обидві справи ЮКОСу.

Водночас, автори листа не включили в список перших осіб держави прем'єр-міністра Путіна і віце-прем'єра Сечина, вважаючи, що це ускладнить прийняття Держдепартаментом США санкцій щодо російських чиновників.

Напередодні Михайло Ходорковський в інтерв'ю Reuters назвав серед ініціаторів справи ЮКОСу віце-прем'єра і близького соратника Путіна Ігоря Сечина. На думку засудженого бізнесмена, Сечин - "натхненник вакханалії державного рейдерства, яка, знищивши ЮКОС, розповзлася всією країною".

Нагадаємо, наприкінці грудня 2010 року Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму у другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів.

У травні Мосміськсуд пом'якшив Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком і з урахуванням першої справи, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь