Переключиться на мобильную версию

ЄСПЛ визнав судовий розгляд по справі ЮКОСу в РФ несправедливим

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав судовий розгляд у справі нафтової компанії ЮКОС несправедливим.
ЄСПЛ не визнав дії влади щодо ЮКОСу політично мотивованими
ЄСПЛ не визнав дії влади щодо ЮКОСу політично мотивованими
АР

Розглянувши скаргу ЮКОСу, ЄСПЛ визнав, що Росія порушила статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, передає РИА Новости з посиланням на офіційне повідомлення ЄСПЛ.

Суд також частково визнав дії російських податкових органів щодо компанії порушенням її права на захист власності.

Водночас, ЄСПЛ не визнав дії російських податкових органів щодо нафтової компанії ЮКОС політично мотивованими. Суд не визнав, що Росія порушила статтю 14 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, яка забороняє дискримінацію, в тому числі на підставі політичних переконань.

ЮКОС у 2004 році звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на дії російських податкових органів, які розцінив як незаконне відбирання власності. Компанія стверджує, що щодо неї було порушено низку статей Європейської конвенції з прав людини, по шести з них у 2009 році скарга була визнана прийнятною.

Справа ЮКОСу - одна з найгучніших в Росії за останні роки. На початку 2000-х років російська влада звинуватила керівництво найбільшої в той час нафтової компанії в країні в економічних злочинах. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній Роснефти.

На Заході до цього часу багато хто вважає цю справу політично мотивованою, однак влада РФ це категорично спростовує. Російська сторона наполягає на тому, що ЮКОС у 2000-2003 роках використовував податкові схеми в обхід законодавства.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2010 року екс-глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму у другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд. доларів.

У травні Мосміськсуд пом'якшив Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком і з урахуванням першої справи, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь