Переключиться на мобильную версию

ЄСПЛ не ухвалив рішення про компенсацію в $ 100 млрд. у справі ЮКОСу

Європейський суд з прав людини залишив без відповіді вимогу колишнього керівництва компанії ЮКОС стягнути з Росії майже $ 100 мільярдів у якості компенсації.
ЄСПЛ відмовився задовольнити вимоги колишніх акціонерів ЮКОСу
ЄСПЛ відмовився задовольнити вимоги колишніх акціонерів ЮКОСу
АР

У рішенні суду, опублікованому у вівторок, йдеться, що питання про компенсації "не було готове для винесення рішення", передає Reuters.

Раніше повідомлялося, що, на думку ЄСПЛ, Росія порушила кілька пунктів Європейської конвенції про захист прав людини в ході переслідування ЮКОСу за податкові злочини.

Зокрема, компанія була позбавлена ​​права на справедливий суд, оскільки отримала мало часу на підготовку до слухань у податкових справах, її право на захист власності було порушено при визначенні розмірів податкової заборгованості і штрафів за 2000-2001 роки.

Суд визнав зайвими заходи впливу, застосовані до ЮКОСу, але відхилив вимоги позивачів визнати вибіркове застосування права і ухвалив, що російська влада не зловживала судом для знищення компанії і захоплення її активів.

І позивач, і відповідач, висловили задоволення рішенням суду. "Європейський суд з прав людини сьогодні прийняв сторону ЮКОСу у справі проти Російської Федерації", - повідомили позивачі через адвокатів.

"Мало хто з тих, хто розуміється на таких речах, скаже, що це негативне рішення для Російської Федерації", - парирував керівник апарату представника Росії в Європейському суді Андрій Федоров.

Як зазначає Reuters, акціонери ЮКОСу намагалися відібрати в Росії через Європейський суд найбільшу суму за всю його історію, обґрунтовуючи її вартістю компанії на момент ліквідації у 2007 році, до якої додано неодержані акціонерами доходи.

***
Справа ЮКОСу - одне з найгучніших в Росії за останні роки. Справа ЮКОСу - одна з найгучніших в Росії за останні роки. На початку 2000-х років російська влада звинуватила керівництво найбільшої в той час нафтової компанії в країні в економічних злочинах. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній Роснефти.

На Заході до цього часу багато хто вважає цю справу політично мотивованою, однак влада РФ це категорично спростовує. Російська сторона наполягає на тому, що ЮКОС у 2000-2003 роках використовував податкові схеми в обхід законодавства.

Нагадаємо,наприкінці грудня 2010 року екс-глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму у другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд. доларів.

У травні Мосміськсуд пом'якшив Ходорковському і Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком і з урахуванням першої справи, бізнесмени вийдуть на волю в 2016 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь