Переключиться на мобильную версию

Верховний суд РФ скасував вирок бізнесменові, що відсидів три роки у в'язниці

Російський Верховний суд сьогодні скасував вирок бізнесмену Олексію Козлову, який вже три роки відсидів у в'язниці. Його справу надіслали на новий розгляд.

"Всі судові рішення по справі скасовані, - сказав представник Верховного суду. - Її направили на новий судовий розгляд до того ж районного Пресненського суду, в іншому складі. Крім усього іншого, запобіжний захід змінили на підписку про невиїзд. Прийняте рішення про звільнення з-під варти".

Козлова засудили за розкрадання акцій, у суді він називав замовником свого переслідування колишнього ділового партнера Володимира Слуцкера, який тоді був сенатором. Представники Слуцкера називали звинувачення безпідставними.

Справу Козлова його прихильники називали прикладом того, як буксує розпочата президентом Дмитром Медведєвим лібералізація кримінального законодавства.

Медведєв не раз визнавав проблемою суворі покарання за економічні злочини і був ініціатором поправок у законодавство, що пом'якшують відплату. Та експерти визнавали, що нові норми, які вступили в силу минулого року, так і не запрацювали на повну силу, а більшість засуджених підприємців, як і раніше, у в'язниці.

Перелом у справі Козлова відбувся в кінці червня, коли Верховний суд знайшов порушення презумпції невинності в його переслідування і скасував власну відмову в наглядовій скарзі, спрямувавши її до президії Московського міського суду на новий розгляд. Однак тоді Мосміськсуд не став скасовувати вирок, а тільки скоротив покарання Козлову до п'яти із семи років.

Козлов знаходиться у пермській колонії і буде звільнений, коли туди прийде постанова Верховного суду, сказав представник НД.

Дружина бізнесмена висловила намір забрати його вже завтра: "Він зараз у колонії. Там ніхто нічого про це [звільнення] не знає. Це, щоправда, проблеми ні Олексієві, ні мої. Я зараз дуже б попросила його піти до місцевого магазину, купити пива і вийти з ним. І якщо його посадять за порушення режиму до штрафного ізолятора, я хотіла б на це подивитися. Так само, як і він. Ми з ним обоє вредні характером", - заявила Ольга Романова.

Між тим, сьогодні Європейський суд із прав людини визнав судовий розгляд по справі нафтової компанії ЮКОС, одій із найгучніших в Росії за останні роки, несправедливим.

В кінці грудня 2010 року екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський і колишній голова компанії МЕНАТЕП Платон Лебедєв отримали 13,5 років колонії загального режиму по другій кримінальній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти у дочірніх компаній ЮКОСу і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів. У травні Мосміськсуд пом'якшив Ходорковському і Лебедєву вирок із 14 до 13 років колонії загального режиму. Згідно із затвердженим вироком та урахуванням першої справи, бізнесмени вийдуть на свободу 2016 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь