Переключиться на мобильную версию

Генсек НАТО: Дні колишнього режиму в Лівії злічені

Дні режиму лідера Джамахірії Муамара Каддафі злічені, заявив у вівторок генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен. У свою чергу, в штаб-квартирі ООН голова ПНР Лівії заявив, що нова влада має намір будувати державу, якою зможуть керувати самі її громадяни.
ПНС присвячує себе "побудові нового життя"
ПНС присвячує себе "побудові нового життя"
AP

"Дні колишнього режиму, безперечно, злічені", - заявив генсек на першій зустрічі "Друзів Лівії" у Нью-Йорку на полях Генеральної асамблеї ООН.

Назвавши події в Лівії незворотними, Расмуссен знову заявив, що НАТО продовжить операцію Об'єднаний захисник у Лівії доти, доки це потрібно для забезпечення захисту мирних жителів країни.

Голова Перехідної національної ради Мустафа Абдельджаліль, у свою чергу, заявив, що влада Лівії працюватиме в дусі національного примирення.

"Примирення буде включати всі елементи після досягнення повного звільнення Лівії", - сказав Абдельджаліль під час зустрічі на високому рівні щодо Лівії, скликаної генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

Муамар Каддафі, який правив країною більше чотирьох десятиліть, за словами голови ПНР, "все ще має ресурси, які загрожують не тільки Лівії, а й для міжнародному співтовариству".

"Проте наша революція, яка забрала життя 25 тисяч чоловік, полягає не тільки в арешті колишніх керівників, ми присвячуємо себе побудові нового життя", - сказав Абдельджаліль.

Лівія, за його словами, буде "державою, в якій лівійці самі зможуть керувати собою через проведення виборів".

При цьому він запевнив, що до всіх іммігрантам та іноземцям на території Лівії будуть ставитися відповідно до міжнародного права.

"Хоча Лівія багата країна, нам потрібна допомога", - підтвердив Абдельджаліль.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав лівійський народ з визнанням в ООН нової влади і пообіцяв, що ООН робитиме все, аби допомогти лівійцям побудувати майбутнє.

"Ми натхненні, що багато хто склав зброю, і сподіваємося, що інші візьмуть з них приклад", - сказав він.

Пан Гі Мун підтвердив, що ООН направляє до Лівії нову місію з надання допомоги перехідній владі для наведення порядку в цій країні. Протягом трьох місяців місія буде вирішувати завдання щодо відновлення громадської безпеки і порядку, сприяти підтримці законності.

В середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації проти Каддафі. За півроку збройного протистояння з урядовими силами опозиції вдалося встановити контроль майже над всією територією Лівії. У лютому опозиція сформувала Перехідну національну раду (ПНР), яку оголосила єдиним легітимним органом влади в країні.

Тим часом, за даними арабських ЗМІ, Каддафі перебуває в Себсі. Вчора, 19 вересня, західні агентства повідомили, що сили Перехідної національної ради захопили аеропорт і деякі укріплення міста Себха, проте його основна частина, як і раніше, перебуває під контролем Каддафі. Місто розташоване в пустелі за 750 км від столиці країни Тріполі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь