Переключиться на мобильную версию

На територію Судану можуть впасти уламки американського супутника

Уламки американського дослідного супутника, який вже не функціонує, можливо, впадуть на територію Судану, попередив голова управління зі спостереження космічного простору при національному центрі досліджень Енвар Мухаммед Осман.
Падіння супутника UARS очікується 23 вересня
Падіння супутника UARS очікується 23 вересня
АР

"Судан розташований у потенційній зоні падіння зонда, який завершив свою роботу в 2005 році", - повідомив у вівторок Осман в інтерв'ю телеканалу Аш-Шурук. Імовірно, американський супутник впаде на Землю 23 вересня.

За його словами, точне місце падіння супутника стане відомо лише за дві-три години до його приземлення, що ускладнює мінімізацію можливого збитку від удару уламків об землю.

Астроном зазначив, що падіння 26 вогнетривких компонентів супутника загальною масою в 532 кілограми в оточенні язиків полум'я може викликати пожежі на площі 400-500 кілометрів.

Якщо це станеться в густонаселених районах, то людських жертв, на його думку, буде важко уникнути.

Він пояснив, що падіння уламків супутників не призводило до жертв і істотного збитку в минулому, оскільки це ставалося над океаном або пустельними районами.

На випадок того, якщо частини зонда опиняться на території Судану, Осман порекомендував мешканцям країни не чіпати їх, тому що компоненти супутника можуть вибухнути.

Зонд, призначений для вивчення верхніх шарів атмосфери, був виведений на орбіту за допомогою шатла Діскавері 15 вересня 1991. Токсичного палива на його борту немає. Воно було вироблено ще в 2005 році, коли апарат завершив свою наукову діяльність.

Загальна кількість фрагментів космічного сміття на навколоземній орбіті в даний час перевищує 500 тисяч одиниць.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь