Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Сестру смертника, який вибухнув у Домодєдово, реабілітували

Слідчі органи МВС Інгушетії припинили останню справу стосовно сестри терориста-смертника Магомеда Євлоєва Фатіми і його знайомого Умара Аушева, вони повністю реабілітовані, пише в середу, 21 вересня, газета

Фатіма Євлоєва і Умар Аушев звинувачувалися за статтями 205 КК РФ (тероризм), 209 (бандитизм), 105 (вбивство двох і більше осіб), 222 (незаконний обіг зброї і боєприпасів) та 223 (незаконне виготовлення зброї і вибухових пристроїв). За первинною версією слідства, сестра терориста допомагала йому виготовляти і споряджати бомбу. Аушев ж відвіз терориста з Алі-Юрта в Назрань, звідки він поїхав до Москви.

Проте потім слідство визнало, що Фатіма Євлоєва тільки перебуває в родинних зв'язках з терористом, а його приятель не знав про справжні наміри смертника. Євлоєва і Аушев в травні були звільнені з СІЗО, ГСУ СК припинило кримінальне переслідування щодо них за основними статтями обвинувачення.

У МВС Інгушетії газеті повідомили, що припинили останню справу стосовно Євлоєвої і Аушева і, таким чином, повністю припинили їх кримінальне переслідування. Адвокат Аушева також зазначив, що його підзахисний не подаватиме позов до суду про моральну та матеріальну компенсації у зв'язку з необґрунтованим кримінальним переслідуванням, оскільки "зараз не час для цього".

***

Нагадаємо, теракт у Домодєдово було здійснено 24 січня. Жертвами вибуху, потужність якого склала 5 кг в тротиловому еквіваленті, стали 37 людей, більш як 120 отримали поранення.

Експертиза ДНК останків терориста встановила, що смертником був 20-річний Магомед Євлоєв, мешканець селища Алі-Юрт Назранівського району Інгушетії.

Відповідальність за організацію теракту узяв на себе лідер північнокавказьких бойовиків, глава самопроголошеного Емірату Кавказ Доку Умаров. Перед цим в інтернеті з'явилося відео, на якому Умаров повідомляє про підготовку спецоперації в центральній Росії. На відео поруч з лідером бойовиків перебувають двоє чоловіків, одного з яких називають смертником. Як зазначали ЗМІ, цей чоловік був схожим на Магомеда Євлоєва.

Обвинуваченими у справі зараз є лідер бандгрупи з Інгушетії Башир Хамхоєв, брат Євлоєва Ахмед, а також брати Іслам і Ілез Яндієви. Хамхоєв і Євлоєв, за версією слідства, брали участь у підготовці терориста і скеруванні його до Москви, а брати Яндієви зустріли його в Москві і доставили 24 січня безпосередньо в аеропорт. Усім їм термін арешту в липні продовжили до 24 жовтня.

 

Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь