Переключиться на мобильную версию

Валентина Матвієнко обрана спікером Ради Федерації

Російські сенатори в середу, 21 вересня, обрали екс-губернатора Петербурга Валентину Матвієнко спікером Ради Федерації.
Вперше в історії РФ пост голови РФ обійняла жінка
Вперше в історії РФ пост голови РФ обійняла жінка
АР

Вперше в російській історії настільки високий пост обійняла жінка, зазначає РИА Новости.

За затвердження Матвієнко спікером проголосували 140 сенаторів, "проти" - не було, один утримався.

Посада спікера стала вакантною після того, як Сергій Миронов, що очолював верхню палату парламенту майже десять років, 18 травня був відкликаний петербурзьким закзібранням і автоматично позбувся поста голови Ради Федерації.

Після обрання Матвієнко запропонувала проаналізувати доцільність існування "численної кількості рад, комісій, робочих груп при Раді Федерації" і провести оптимізацію. Вона також наголосила, що сенатори у зв'язку з наближенням у країні виборів не повинні приймати популістських рішень.

Нагадаємо, Валентина Матвієнко протягом восьми років обіймала пост губернатора Санкт-Петербурга. 22 серпня вона надіслала президенту РФ заяву про свою відставку. Новим губернатором Санкт-Петербурга став Григорій Полтавченко.

Напередодні Матвієнко перемогла на муніципальних виборах, набравши в округах Петровський і Красненька Річка, де вона балотувалася, 93,7% і 94,5% голосів відповідно.

Почесну відставку Матвієнко і переїзд до Москви експерти і аналітики сприйняли як спробу підняти популярність влади в північній столиці Росії напередодні парламентських і президентських виборів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь