Переключиться на мобильную версию

Горбачов: Росія повертається до брежнєвської епохи, забуваючи, чим усе скінчилося

Останній лідер СРСР Михайло Горбачов опублікував у середу, 21 вересня, в російських газетах маніфест, у якому закликав співгромадян до реформи політичної системи РФ.
Горбачов закликав до системної трансформації політичної системи РФ
Горбачов закликав до системної трансформації політичної системи РФ
AP

На думку екс-президента Радянського Союзу, Росія вступила у застій, як СРСР за Леоніда Брежнєва, і це загрожує її розпадом. "Ще п'ять-шість років по цьому шляху - і велика ймовірність того, що країна вже не зможе вийти з глухого кута", - написав Горбачов у маніфесті під заголовком "Щоби йти вперед, слід змінити систему".

Генсек-реформатор, якому цьогоріч виповнилося 80, більше не вірить у реформи зверху. "Ті, хто відповідальний за нинішню ситуацію в країні, не зможуть розпочати реальні зміни, боячись, що похитнеться їхня влада", - написав він.

"Невже ми досі покладаємося на "царя-реформатора", а не на власні сили? Невже досі вважаємо народ бидлом?", - запитує Горбачов.

Він прокоментував виборчу кампанію, що почалася, і в результаті якої владна верхівка розраховує зберегти контроль над парламентом, урядом і Кремлем ще як мінімум на п'ять-шість років: "Виборча кампанія виглядає як чергове "потьомкінське село". Влада навіть не приховує прагнення захистити себе від чесної конкуренції і гарантувати своє самозбереження. Невже довічно?"

На думку Горбачова, "влада закрилася в "бункері" й захистила себе непробивним щитом із усіляких вивертів, "адміністративного ресурсу" й лицемірного законодавства, яке робить зміну влади неможливою". "Росія повертається у брежнєвську епоху, забувши, чим вона скінчилася. Люди все менше вірять владі, втрачають надію на майбутнє, їх принижують бідність і глибокі соціальні розриви на фоні гламурної тусовки, що жирує", - пише політик.

Він закликав до "системної трансформації". "Зміни неможливі без реформи нинішньої Конституції, яка закріплює президентське всевладдя, перетворюючи президента на нового російського монарха", - написав Горбачов.

"Сьогодні в Росії виконавча влада підноситься над суспільством і нікому не підконтрольна. Президент має можливість призначати свого наступника, продовжити або відновити свою владу за рахунок керованих виборів. При такому президентстві немає підстав сподіватися на нормальне функціонування інших гілок влади і збереження громадянських свобод. Призначенство замінило виборність", - констатує генсек.

При цьому він закликав громадськість до дискусії про шляхи будівництва нової Росії: "Слід закласти основи держави і системи, які будуть служити суспільству, а не навпаки. По суті таке завдання вирішуватиметься вперше в російській історії, і сьогодні ні в кого немає готових рецептів, як це зробити".

Раніше Горбачов заявляв, що в нинішній Росії як і раніше частково використовується сталінська адміністративна система.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь