Переключиться на мобильную версию

У Франції вперше оштрафували жінок за носіння мусульманського головного убору

Французький суд у четвер, 22 вересня, вперше оштрафував двох жінок на 120 і 80 євро за носіння нікабу в громадському місці.
Оштрафовані мусульманки мають намір подати апеляцію
Оштрафовані мусульманки мають намір подати апеляцію
АР

Дві оштрафовані жінки прийшли 5 травня в нікабах до мерії міста Мо в паризькому регіоні, мером цього міста є Жан-Франсуа Копе - генсек правлячої партії Союз за народний рух (UMP). Саме UMP за ініціативою президента країни Ніколя Саркозі винесла на голосування питання про заборону носіння в громадських місцях одягу, що повністю закриває обличчя.

Вперше жінок викликали в суд навесні цього року, але прийшла лише одна з обвинувачених. На слухання її не пустили, тому що вона відмовилася зняти нікаб і показати своє обличчя.

У четвер суд оголосив рішення, згідно з яким 32-річна Хінд Ахмас повинна заплатити 120 євро, а 36-річна Наджате Наіто Алі - 80 євро. При цьому суддя не направив їх додатково на курси добропорядного громадянина, як того вимагала прокуратура.

Адвокат жінок заявив, що вони мають намір подати апеляцію. Якщо французька юстиція їм відмовить, то вони готові продовжувати боротьбу в Європейському суді з прав людини.

Відео: У Франції набуває чинності закон про заборону хіджабу

Нагадаємо, в квітні у Франції набув чинності закон, який забороняє носити в громадських місцях і на вулиці "повну вуаль" - в тому числі іранську паранджу, арабський нікаб і бурку, яку носять афганки і пакистанки. Усі види цієї мусульманського одягу майже повністю закривають тіло жінки, а бурка навіть не залишає відкритим обличчя.

За даними французької влади, у Франції нікаб - арабський варіант жіночого мусульманського одягу, який залишає видимими тільки очі жінки, - носять близько 2 тисяч мусульманок.

У той же час мусульманок не обмежують у носінні традиційних уборів вдома, в готельних номерах, в приміщеннях закритих асоціацій і на підприємствах. Можна носити одяг, що закриває обличчя, у культових місцях і поруч з ними, на релігійних процесіях і під час театральних вистав.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь