Переключиться на мобильную версию

Російські генерали закликали Медведєва «протягнути руку допомоги братньому українському народу»

Російські генерали опублікували відкритий лист до президента Дмитра Медведєва, в якому висловили стурбованість наростаючим погіршенням російсько-українських відносин.
Російські генерали закликали Медведєва «протягнути руку допомоги братньому українському народу»
Російські генерали закликали Медведєва «протягнути руку допомоги братньому українському народу»
АР

"Політики Росії і України повинні уникати будь-яких взаємних звинувачень, терміново сісти за стіл переговорів і у дусі принципів стратегічного партнерства вирішити усі конфлікти. Настає глобальна фінансово-економічна криза з серйозними соціальними наслідками. Світу загрожують регіональні конфлікти і війни. Загострюється боротьба за сфери економічного і геополітичного впливу. Якщо ми хочемо вижити, якщо ми хочемо перемогти, як вже перемогли у Великій Вітчизняній війні, то ми повинні протягнути руку допомоги братському українському народу, з яким нерозривно пов’язана наша доля", - говориться у відкритому листі генералів до президента, текст якого опублікувала Независимая газета.

Під зверненням підписалися президент Академії геополітичних наук, генерал-полковник Л. Івашов, адмірал, командувач Чорноморським флотом (1998-2002) В. Комоєдов, генерал-лейтенант КДБ СРСР Н. Леонов, генерал-майор МВС, директор Бюро Інтерполу в РФ (1997-1999) В. Овчинський, головний редактор газети Завтра А. Проханов, генерал армії, міністр оборони РФ (1996-1997) І. Родіонов, депутат Державної Думи РФ В. Юрчик.

Автори листа висловили стурбованість наростаючим погіршенням російсько-українських відносин через суперечки довкола ціни на природний газ. "Абсолютно очевидно, що за цим конфліктом неминуче виникнуть і вже виникають інші економічні, політичні, а за ними і геополітичні розбіжності", - йдеться у зверненні.

У листі також прогнозують, що наслідки цих розбіжностей дестабілізують внутрішньополітичну ситуацію в Україні, і до влади в країні "знову прийдуть ультранаціоналістичні антиросійські сили".

При цьому автори звернення зазначили, що Росія і Україна швидко знайшли розв’язку найгострішої проблеми довкола військово-морської бази Чорноморського флоту в Севастополі, була розроблена програма інтеграції в атомній, енергетичній, аерокосмічній і суднобудівельній областях, Україна оголосила про прихильність нейтральному і позаблоковому курсу, "пішли у минуле часи "гонінь на російську мову і російську культуру".

"На жаль, несподівано для всіх нас наше стратегічне партнерство спіткнулося об газові ціни. Господарська суперечка між російським Газпромом і Нафтогазом України набула великих масштабів і загрожує перекреслити наші досягнення. Полеміка, що розгорілася, в ЗМІ, заяви політиків з газового питання загрожують розвести два братські народи по різні сторони барикад. За цими спорами виразно простежуються серйозні геополітичні загрози нашій загальній економічній і політичній безпеці. Ми глибоко переконані: безпека Росії не може бути забезпечена без дружньої України. І навпаки", - сказано в листі.

Крім того, автори звернення вважають, що у виникаючий конфлікт між Росією і Україною будуть втручаються зовнішні сили.

"Не слід забувати, що недруги Росії вкрай зацікавлені у розколі східнослов’янської православної цивілізації. І тим більше вони вітатимуть, якщо розкол буде здійснений руками Москви. Пропагандистська війна, яка розпочалася вже сьогодні між двома країнами, спричинить падіння впливу Росії серед російськомовного населення України. У такій ситуації політичні втрати для влади обох країн можуть стати катастрофічними. Нам, росіянам, доведеться нести свою частину відповідальності за те, що ідеї слов’янської єдності виявилися дискредитовані, а високі принципи стратегічного партнерства звелися до банального базарного торгу. Днями Константинопольський патріарх Варфоломій вже оголосив Україну своєю канонічною територією. І це лише перший залп війни, яка може привести до руйнування загального культурно-історичного і релігійного простору, до розпаду єдиної православної церкви на пострадянському просторі, до дискредитації ідеї східнослов’янської православної цивілізації", - наголошується в листі.

Нагадаємо, Медведєв, говорячи в серпні про газові переговори з Україною, привів у приклад компроміс, якого вдалося досягнути з Білоруссю. Російський президент, зокрема, нагадав, що Мінськ отримав так звану інтеграційну знижку як приз за участь у Митному союзі і згоду продати Росії Білоруську газотранспортну систему. "Ось таким шляхом, мені здається, потрібно йти і нашим українським друзям", - зазначив він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (2)
Отсортировать по дате Вниз
bender007    23.09.2011, 08:33
Оценка:  0
bender007
Всі відставні генерали......
Kєvlar  (аноним)  22.09.2011, 22:34
Оценка:  0
Kєvlar
що за нісенітниця????????!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь