Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Через Шенгенське питання Румунія заблокувала на кордоні голландські квіти

Румунські митники заблокували у минулі вихідні дні на румунсько-угорському кордоні шість вантажівок з квітами, насінням і цибулинами рослин з Голландії. Спостерігачі вважають, що причина затримки політична.
Через Шенгенське питання Румунія заблокувала на кордоні голландські квіти
Через Шенгенське питання Румунія заблокувала на кордоні голландські квіти
АР

Про це повідомляє інтернет-газета EUobserver.

Румунська сторона стверджує, що ввезення квітів з Голландії блоковане у зв’язку з тим, що товар може бути заражений "небезпечною бактерією", і для перевірки у лабораторних умовах потрібно декілька днів.

У 2010 році Румунія імпортувала голландських квітів більш ніж на 20 мільйонів євро.

Інцидент стався через один день після того, як уряд Нідерландів оголосив про те, що має намір накласти вето на рішення про приєднання Румунії до Шенгенської зони.

Сьогодні, в день зустрічі в Брюсселі міністрів юстиції і внутрішніх справ 27 країн ЄС, Фінляндія офіційно повідомила про аналогічне рішення. На фінську позицію вплинула внутрішня політика - новий уряд Фінляндії скептично ставиться до розширення Шенгену. На рішення Гельсінкі також вплинуло і масове лобіювання Нідерландів.

Для вступу до Шенгенської зони Румунія і Болгарія повинні заручитися підтримкою усіх 22 країн ЄС, що беруть участь у Шенгенській угоді.

Спершу обидві країни розраховували стати учасниками Шенгенської угоди ще у березні 2011 року, проте Нідерланди, Німеччина і Франція тоді заблокували це рішення, зажадавши від Бухаресту і Софії великих зусиль у боротьбі з корупцією.

Оскільки Румунія і Болгарія виконують технічні вимоги до учасників Шенгенської зони, Франція і Німеччина, зі свого боку, погодилися з тим, аби запропонувати компромісний варіант: спочатку включити до Шенгену повітряні і морські кордони Болгарії і Румунії, а потім сухопутні.

Голландія не згодна з пропозицією Парижа і Берліна, а офіційний Бухарест називає її позицію невиправданою і штучною.

Міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер підтвердив, що проти участі Румунії і Болгарії у Шенгенській угоді виступили Нідерланди і Фінляндія, оскільки країни так і не виконали необхідні для вступу до Шенгену вимоги по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю.

"Обіцянки були порушені", - наводить агентство АР слова глави МВС Польщі.

Раніше болгарські ЗМІ висловили думку, що міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леєрс, який виступив проти приєднання Болгарії до Шенгенської зони мстить за те, що колись його образили у цій країні. У 2006 році він купив за 200 тис. євро на болгарському узбережжі ділянку землі під будівництво вілли. Проте після того, як проектні роботи почалися, з’ясувалося, що ділянка оформлена на ім’я іншої людини. Голландець подав до суду на фірму, що будує віллу, і повідомив про це у посольство Болгарії в Нідерландах. Пізніше Леєрса звинуватили у тому, що він використовував свої політичні зв’язки для вирішення справи на свою користь.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь