Переключиться на мобильную версию

Глави МВС країн ЄС не пустили Болгарію і Румунію в Шенген

Глави МВС країн-членів Євросоюзу не схвалили вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер, проти участі Румунії та Болгарії в Шенгенській угоді виступили Нідерланди та Фінляндія, оскільки країни так і не виконали необхідні для вступу в Шенген вимоги щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

"Обіцянки були порушені", - наводить Associated Press слова глави МВС Польщі.

Для вступу в Шенгенську зону Румунія і Болгарія повинні заручитися підтримкою всіх 22 країн ЄС, які беруть участь у Шенгенській угоді.

Спочатку обидві країни сподівалися стати учасниками Шенгенської угоди ще в березні 2011 року, однак Нідерланди, Німеччина та Франція заблокували тоді це рішення, зажадавши від Бухареста та Софії великих зусиль у боротьбі з корупцією.

Пізніше Франція і Німеччина запропонували компромісний варіант: спочатку включити в Шенген повітряні та морські кордони Болгарії та Румунії, а потім сухопутні, але Нідерланди не пішли на компроміс.

Нагадаємо, в червні Європарламент проголосував за вступ Болгарії та Румунії до Шенгену без подальших зволікань. Однак на засіданні міністрів внутрішніх справ країн - членів ЄС було прийнято рішення про відстрочення приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Раніше болгарські ЗМІ висловили думку, що міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леерс, який виступив проти приєднання Болгарії до Шенгенської зони, мстить за те, що колись його образили в цій країні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь