Переключиться на мобильную версию

Генсек ООН протягом двох днів передасть Радбезу заявку Палестини

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун прийняв рішення передати Раді Безпеки вимогу палестинців на отримання повноправного членства в міжнародній організації протягом двох днів, щоб не затримувати голосування.

Про це повідомляє у п'ятницю найбільше палестинське видання Аль-Кудс, посилаючись на високопоставлене джерело в канцелярії Пан Гі Муна.

За даними газети, генсек, імовірно, буде вимагати від Ради безпеки ООН якнайшвидшого голосування.

Глава ПНА Махмуд Аббас у п'ятницю ввечері у Нью-Йорку виступить на сесії Генеральної асамблеї ООН, після чого передасть Пан Гі Муну заявку про визнання держави Палестини і прийняття її повноправним членом до лав усесвітньої організації.

Після отримання заявки Пан Гі Мун має передати її на розгляд Ради Безпеки ООН, яка може рекомендувати чи відмовити їй у затвердженні в Генеральній асамблеї.

США вже заявили, що використовують своє право вето в РБ ООН, щоб заблокувати вступ Палестини до лав цієї організації.

Президент США Барак Обама сказав у середу в ГА ООН, що палестино-ізраїльський конфлікт може бути вирішений тільки шляхом переговорів, і миру не можна досягнути через заяви й резолюції ООН.

За його словами, ізраїльтяни й палестинці повинні досягти угоди зі спірних питань, як-от кордони між двома державами, безпека, біженці, поділ водних ресурсів і статус Єрусалиму, підкресливши при цьому прихильність його країни до оберігання безпеки Ізраїлю.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров, у свою чергу, зазначив, що Росія "не відчуває труднощів" у зв'язку з тим, щоб голосувати на користь палестинців.

Між тим, президент Франції Ніколя Саркозі запропонував надати Палестині статус держави-спостерігача ООН і дати рік на досягнення домовленості про співіснування з Ізраїлем.

Керівник ПНА відмовляється повернутися до прямих переговорів з Ізраїлем, поки той не прийме принцип існування двох держав - Палестини та Ізраїлю - в межах, що існували до арабо-ізраїльської війни 1967 року. Лідер ООП і ПНА вимагає також, щоб єврейська держава припинила поселенську діяльність на окупованій території Західного берега і Східного Єрусалиму.

Ізраїль, у свою чергу, відмовляється повернутися до ліній кордонів 1967 року і ділити Єрусалим із палестинцями, оголосивши його своєю вічною неподільною столицею.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь