Переключиться на мобильную версию

Глава МЗС Ізраїлю попередив про наслідки визнання ООН Палестини

Міністр закордонних справ Ізраїлю Авігдор Ліберман попередив, що можливе визнання ООН палестинської держави буде мати серйозні наслідки.
Ліберман вважає, що будь-яка одностороння дія неминуче викличе реакцію у відповідь
Ліберман вважає, що будь-яка одностороння дія неминуче викличе реакцію у відповідь
АР

Про це пише 25 вересня Гаарец з посиланням на інтерв’ю міністра Ізраїльському радіо. "Будь-яка одностороння дія неминуче викличе реакцію у відповідь", – заявив він.

За словами Лібермана, Ізраїль буде діяти незалежно від того, який орган визнає палестинську державу – Рада безпеки ООН чи Генеральна асамблея. Він також знову підкреслив ізраїльську позицію з цього питання: домовленості про міжнародне визнання палестинської держави можна досягнути тільки в ході переговорів за участю Ізраїлю.

Виступаючи перед журналістами 24 вересня, Аббас висловив упевненість, що на розгляд заявки піде не більше кількох тижнів. Однак навіть якщо Рада безпеки проголосує по ній позитивно, на резолюцію можуть накласти вето США, які раніше вже обіцяли зробити це, мотивуючи свій намір захистом інтересів Ізраїлю.

Прагнення палестинської держави домогтися визнання ООН викликало нові заклики до відновлення переговорів Палестини з Ізраїлем. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, зокрема, закликав Аббаса почати переговори негайно. Також з пропозицією відновити переговори виступив Квартет з близькосхідного врегулювання, до якого входять Росія, США, ЄС та ООН.

Як пише The Jerusalem Post, пропозиції квартету Аббас поки обговорювати відмовився, заявивши, що йому треба проконсультуватися з політичним керівництвом у Рамаллі. Щодо Нетаньяху, то його Аббас назвав найскладнішим партнером для переговорів, додавши, що йому було легше працювати з такими ізраїльськими політиками, як Ципі Лівні, Аріель Шарон, Ехуд Ольмерт і Шимон Перес.

Нагадаємо, голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас подав генсеку ООН Пан Гі Муну офіційну заявку на визнання палестинської держави в межах 1967 року 23 вересня на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Заявку Аббаса на визнання Палестини ООН почне обговорювати 26 вересня. При цьому представники Палестини не уточнили, скільки часу може знадобитися ООН на розгляд заявки, але зазначили, що у разі відмови надати їй незалежність Палестина буде вимагати від Генеральної Асамблеї нового статусу. Він має дозволити їй, не будучи повноправним членом ООН, приєднуватися до різних міжнародних структур.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь